Erakorralised uudised
mopeedauto

Lõpuks! Tulevikus peab mopeedauto juhil olema juhiluba

Majandusministeerium plaanib saata sügisel kooskõlastusringile eelnõu, mille järgi tohiks mopeedauto rooli istuda vaid juhiloaga. Liikluses on mopeedautosid juba praegu üha vähem, sest aasta tagasi hakkas kehtima tehnoülevaatuse kohustus.

Eesti teedel vurab praegu 2600 registreeritud roller- või mopeedautot. Uute sõidukite maaletooja, Camex Kaubanduse tegevdirektor Kaido Veensalu ütles, et üldiselt eelistatakse Eestis osta odavaid kasutatud mopeedautosid.

“Uute autode koguarv on Eestis väga väike teiste autodega võrreldes. Põhiliselt tuuakse Euroopas kasutatud autosid, mis on tihtipeale avariilised ja ära triigitud ja siis müüakse odavalt. Sellega on hinnavahe uutega olemas,” selgitas ta.

 

Ministeerium valmistab ette eelnõu, mis vanuse erisuse kaotaks ning muudaks juhiloa kõigile kohustuslikuks.

“Me oleme planeerinud, et seadus jõustuks järgmise aasta suvel, aga antakse ka üleminekuaeg, et kõigil, kel täna on mopeed või mopeedauto, ei muutuks juhtimine võimatuks. Üleminekuaeg on arvestatud viis aastat, mille jooksul nad peaksid selle juhtimisõiguse omale taotlema, et edasi sõita,” selgitas Tähepõld.

 

 

err.ee

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus