Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
henrique s ruzzon u1vOLCULaik unsplash

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad on algatanud petitsiooni, et kanade puurispidamine Eestis keelustada.

Selle nädala ETV Pealtnägija saates jõudis esmakordselt ajaloos avalikkuse ette loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad poolt dokumenteeritud õõvastav materjal Eesti puurikanalate igapäevapraktikatest.

Saates räägiti põgusalt juhtumist, kus Eesti suurimasse munatootmisettevõttesse Dava Foods saabus uus partii munakanu, 57 tuhat ühepäevast tibu. Väidetavalt said linnud transpordikäigus külma ja olid väga nõrgad, mistõttu otsustati 1500 tibu hukata.

Dava Foods’i Eesti juhtkond otsustas hingevaakuvad linnud koletuslikul moel tappa. Videost näeb, et töötajad istusid firma juhtkonna liikmete juuresolekul põrandale maha ja hakkasid järjest linde vastu plasttoru peksma. Seejärel visati tibud prügikottidesse, kus olid läbisegi nii surnud kui elusad linnud.

„Ma lihtsalt ei suutnud seda uskuda ega teadnud mida teha. Oli täielik šokk näha, et sellise kaliibriga ettevõte, prestiižse Eggo brändi tootja kasutab sellist barbaarset viisi tibude hukkamiseks,” kommenteeris nähtut Nähtamatute Loomade tiimiliige Mirjam Näkk, kes töötas tol hetkel Dava Foods’is talitajana ja dokumenteeris nähtut salaja. „Firma üritab tarbijatele väljapoole jätta head muljet, kuid kulisside taga toimuvad varjatud õudused ja lindude piinamine,” lisas Mirjam Näkk.

Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad on algatanud petitsiooni, et kanade puurispidamine Eestis keelustada. Lühikese ajaga on petitsioonile digiallkirja andnud üle kuue tuhande Eesti elaniku, mis tähendab, et Riigikogu on kohustatud teemat käsitlema. Kampaania kestab seni, kuni julm lindude puurispidamine Eestis lõpeb nagu paljudes teistes Euroopa riikides juba tehtud on.

Samal teemal on just täna ja praegu pressikonverents, mida saab jälgida siin

https://www.eestipuurikana.nahtamatudloomad.ee/

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

F Politsei 2

PPA tunnustas 25 ja 30 aastat abipolitseinikuna tegutsenud vabatahtlikke

Laupäeval, 20. aprillil tunnustas Politsei- ja Piirivalveamet Tartus Eesti Rahva Muuseumis abipolitseinikke, kes panustanud vabatahtlikuna

error: Sisu on kaitstud!