Erakorralised uudised
stephan hinni 5sCg399 BWY unsplash

Looduse aare: Himaalaja sool, mis on ka tervisele kasulik.

Himaalaja sool, tuntud ka kui roosa Himaalaja sool, on looduse kingitus, mis on ammusest ajast olnud kasutusel nii kulinaarsetel eesmärkidel kui ka tervislikel eesmärkidel meie elus. Himaalaja kristallsool Pakistanist on kõrgeima kvaliteediga roosakas punane sool, mis on vähemalt 250 miljonit aastat vana. Sool on jodeerimata ja lisaaineteta ning sisaldab inimese organismile vajalikke mineraale nagu kaltsium, kaalium, magneesium, jood, tsink, raud jne ning need ained on organismile kergesti omastatavad tänu soolakristallide peenele struktuurile.

Himaalaja soola ajalugu ulatub tuhandete aastate taha. Seda on kasutatud toiduvalmistamiseks, toidu säilitamiseks ja ravimina. Ajalooliselt tuntakse Himaalaja soola kasutamist nii India Ayurveda meditsiinis kui ka Tiibeti traditsioonilises meditsiinis. Soola kaevandamist Himaalajast alustati juba iidsetel aegadel, kui soola hakati hindama väärtuslikku kaubana, millega kaubelda teistes riikides.

Himaalaja soola eripära seisneb selles, et see sisaldab palju mineraale, mis annavad sellele roosa värvi ja erilise maitse. Peamised mineraalid, mis Himaalaja soolas leiduvad, on naatriumkloriid (tavaline lauasool), kaltsium, kaalium, magneesium ja raud. Need mineraalid lisavad toidule rikkalikku maitset ja muudavad selle tervislikumaks.

Himaalaja soola tuntakse mitmete tervisehüvede poolest:

  1. Mineraalide allikas: Himaalaja sool sisaldab rikkalikult mineraale, mis on olulised tervisele. Näiteks kaltsium on vajalik tugevate luude ja hammaste jaoks, kaalium aitab reguleerida vererõhku ning magneesium ja raud mängivad olulist rolli ainevahetuses.
  2. Elektrolüütide tasakaal: Himaalaja sool aitab säilitada elektrolüütide tasakaalu organismis, mis on oluline normaalseks lihaste ja närvisüsteemi funktsioneerimiseks.
  3. Hüdratsioon: Himaalaja soola võib lisada veele, et muuta see hüdratsiooniprotsess efektiivsemaks ja tasakaalustatumaks, kuna sool aitab kehal säilitada vajalikku veetasakaalu.
  4. Seedimine: Sool aitab seedimist, stimuleerides maomahla tootmist ja ensüümide aktiivsust.

Kuidas maitsestada toitu soolata?

Soola kasutamine meie köökides

Himaalaja sool on laialdaselt kasutatav köögis. Seda saab kasutada toitude maitsestamiseks, soolveena ja isegi toiduvalmistamiseks. Kuna see on mineraalirikas, võib see anda toidule lisaväärtust ja sügavama maitse.

Himaalaja soola kasutatakse sageli ka erinevates gurmeesoolades ja soolasegudes, kus selle eripärase maitse ja mineraaliderikkuse tõttu hinnatakse seda kui luksuslikku koostisosa.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev 16 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Oled täna täis energiat ja valmis uute väljakutsetega silmitsi

NATO SONAUS

NATO sõnaus ehk julgeolekupoliitika ja riigikaitse sõnavõistlus kutsub üles eesti keelt rikastama

Eesti NATO-ga liitumise 20. aastapäeva tähistamise puhul ootavad Välisministeerium, Kaitseväe Akadeemia ja Kaitseministeerium osalema julgeolekupoliitika

error: Sisu on kaitstud!