Saturday , 31 July 2021
FT 23a

Loe, miks ei tohiks magada kuumal ajal töötava ventilaatoriga

Loe, miks ei tohiks magada kuumal ajal töötava ventilaatoriga

Nimelt koguneb ventilaatorite labadele tolmu ning ventilaatorid levitavad seda edasi. Lisaks kuivatab ventilaator ninasõõrmeid, mistõttu suureneb tativool ja põskkoopad ummistuvad.

Kuigi ventilaatorid aitavad kuumal ajal tuba jahutada, võivad nad öö läbi töötades avaldada tervisele negatiivset mõju, vahendab Sleep Advisor.
Eriti halb uudis on see nende jaoks, kel on kalduvus astmale või allergiatele, kuna ventilaator keerutab üles tolmu. Kes seda ei usu, võib heita pilgu ventilaatorile: selle labade küljes on erinevat mustust ja tolmu.

Töötav ventilaator avaldab halba mõju ka nahale – see muutub kuivaks. Samasugune on mõju silmadele ja suule – ka limaskestad kuivavad.

Töötava ventilaatoriga magamine võib kaasa tuua hommikuse kehva enesetunde, kus kael ja nägu on jäigad. See tuleb sellest, et pideva jaheda õhuvooluga tõmbuvad lihased pingesse ja tekivad krambid.

Will Sleeping With A Fan Make You Sick? | Sleep Advisor
Disclaimer – Nothing on this website is intended to be a substitute for professional medical advice, diagnosis, or treatment… Read more here The short answer to this question is: it depends. For some people, having a ceiling or floor fan in the room helps them fall asleep and stay cool during the night.

Jaga

Vaata ka:

covid scaled

OLGE VALMIS: Uus ohtlik koroona lambdatüvi vallutab Euroopat.

OLGE VALMIS: Uus ohtlik koroona lambdatüvi vallutab Euroopat. Lõuna-Ameerikas vohav koroonaviiruse lambda tüvi seab end …

covid scaled

KUUM: USA värske uuring: enamus koroonaga nakatunutest olid vaktsineeritud

KUUM: USA värske uuring: enamus koroonaga nakatunutest olid vaktsineeritud USA haiguste kontrollikeskuse CDC värske uuring …

13074736t1hd2da

31..07: Ööpäevaga tuvastati 249 uut covid-19 haiget, neist 51 oli vaktsiin tehtud

31..07: Ööpäevaga tuvastati 249 uut covid-19 haiget, neist 51 oli vaktsiin tehtud Viimase ööpäeva jooksul …

arst

OLULINE: Üle maailma haigestuvad lapsed raskelt, aga seda mitte koroonasse, vaid muudesse viirushaigustesse..

Üle maailma haigestuvad lapsed raskelt, aga seda mitte koroonasse, vaid muudesse viirushaigustesse. Põhjus on selles, …