Monday , 27 September 2021
pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Loe, kui suur on ranitsatoetus 2021 aastal.

Kui Tallinn maksab juba mitmendat aastat 320 euro suurust ranitsatoetust, siis teiste suuremate linnade toetus koolitee alustajale jääb saja ja 150 euro vahele, vahendas BNS Postimehe Haridusportaali.

Tallinn on oma elanike lapsi koolimineku puhul toetanud 320 euro suuruse toetusega juba vähemalt 2009. aastast, mil toetuse suurus oli veel kroonides. Toona oli toetuseks 5000 krooni. Seni on Tallinn toetust peredele maksnud kahes võrdses osas, esimene 160 eurot makstakse lapse kooli minnes ja teine järgneva aasta juunis.

Kogu summa maksmine korraga
Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti juhi Raimo Saadi sõnul on kavas seda korda muuta ja maksta järgmise aasta sügisest kogu summa korraga. Summat suurendada esialgu plaanis ei ole.

Tartu koolitoetus on ette nähtud lapsele, kes läheb Tartu linnas esimesse, teise või kolmandasse klassi. Igal aastal maksab linn 50 eurot toetust, ehk kokku 150 eurot.

Praegune toetuste maksmise kord kehtib Tartus 2014. aastast ja Tolmoffi sõnul on kavas toetus lähiajal üle vaadata ja ilmselt korrigeerida. „Täpsemalt ei saa veel öelda – see on volikogu otsustada,“ sõnas ta Postimehe Haridusportaalile.

Narvas on koolialguse toetuse suuruseks 150 eurot lapse kohta ning seda on õigust saada, kui vähemalt üks vanem on Narva kodanik. Narva on otsustanud maksta toetust ka juhul, kui laps läheb kooli mõnda teise omavalitsusse, sel juhul tuleb esitada koolis õppima asumise kohta tõend.

Pärnu toetab esimese klassi minevat last 100 euroga ja seda on õigust saada, kui üks lapse vanematest või eestkostjatest on ametlikult pärnakas. Väljaspoole Pärnut õppima asuvaid koolijütse toetab linn juhul, kui mujal õppimise põhjuseks on puudest tingitud erivajadus või nõustamiskomisjoni otsus.

Viljandi linna kooliminekutoetus on samuti 100 eurot ja seda saavad lapsed, kes on vähemalt aasta olnud ametlikult viljandlased. Toetuse saamiseks peab laps asuma õppima Viljandi kooli. Mujal õppima asumise põhjustena arvestatakse toetuse maksmisel hariduslikke erivajadusi ja õppekeelt.
Toetust saavad elanikud

Ka Kohtla-Järve maksab ranitsatoetuseks 100 eurot ning eeldab, et toetusesaajad on linna elanikeregistris olnud vähemalt aasta. Seega on linnade ranitsatoetuste summad võrdlemisi erinevad.

Saat tõdes, et iga omavalitsus otsustab iseseisvalt, milliseid prioriteete oma rahaliste vahendite jaotamises seatakse. „Muidugi võiksid kõik omavalitsused panustada laste ja perede heaolusse rohkem vahendeid, kuid siin kindlasti mängib oma rolli ka iga omavalitsuse rahalised võimalused,“ sõnas ta.

Saat lisas, et tõepoolest on kõik omavalitsused sidunud toetuse maksmise vanema elukohaga, ent paljud ka sellega, et lapse kooli minekuga kaasnevad suured kulud ja et iga lapse koolitee algus oleks võimalikult ilus.

Jaga

Vaata ka:

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …

relv

Elvas ähvardas alkoholijoobes 34.a mees, relvaga naabreid ja politseinikku.

24. septembri hilisõhtul ähvardas alkoholijoobes 34-aastane mees Elvas Kirde tänava kortermajas relvataolise esemega naabrit ning …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Suri balletitantsja ja koreograaf Ülo Vilimaa

27. septembril lahkus meie seast 80-aastasena Eesti balletitantsija, lavastaja, koreograaf ja maalikunstnik Ülo Vilimaa. Ülo …