Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 11 05 at 14.40.10

Linnapea Kõlvart: valus otsus distantsõppest tuli teha kärmelt

“Praegu kehtestame osalise distantsõpe, et tulevikus oleks jälle võimalik kontaktõpe. Distantsõpe ei meeldi kellelegi, see oli valus otsus, kuid pole mõtet oodata, et olukord otsustab ennast ise,” sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart saates „Siin Tallinn“.

Linnapea ütles, et otsused koolide osalise sulgemise ja distantsõppe osas tuleb teha kohe. “Saime aru, et olukord halveneb, meid ootab mitte punane, vaid must stsenaarium,” sõnas ta.

Linnapea viitas olukorrale, kus arstid hakkavad valima, keda ravida. ta selgitas, et seda olukorda mõjutavad kaks allikat: kool ja kodu. “Koju jõuab viirus ju kooli kaudu,” ütles ta.

Linnapea jätkas, et koolide olukord pole muidugi ainus olukorra põhjus, vaid koole koormatakse üle ning neile määratakse terviseameti funktsioone. “Praegu kehtestame osalise distantsõpe, et tulevikus oleks jälle võimalik kontaktõpe,“ lausus ta. „Distantsõpe ei meeldi kellelegi, see oli valus otsus, kuid pole mõtet oodata, et olukord otsustab ennast ise,” sõnas ta.

Linnapea muretses, et kõige hullem on õpetaja jaoks olukord, kui peab tegelema paralleelselt nendega, kes on koolis ja kes kodus ning lisaks veel lähikontaktsete välja selgitamise ning testimisega.

Kõlvart möönis, et Tallinn suurima omavalitsusena teeb otsuseid mõnikord kiiremini kui seda tehakse üleriigiliselt, ent võimalik lockdown peab tulema üle kogu riigi korraga. “Pooldan, et meil oleks läbimõeldud stsenaarium, pole mõtet luua illusiooni, et pelgalt vaktsineerimisega saab probleemist üle. Kui näeme, et olukord halveneb, on osaline distantsõpe vajalik ennetusmeede,” ütles ta.

Linnapea sõnul on juba septembrist tulnud koolide direktoritelt signaal: seis on halb ja halveneb järjest.

Rääkides linnas koalitsiooni moodustamisest ütles Kõlvart, et kõigepealt tuleb siiski oodata, et valimiskomisjon valimistulemused ametlikult kinnitab – see juhtub alles järgmisel nädalal, kui vaidlused on läbi vaadatud. Siis koguneb uus linnavolikogu. Ta avaldas siiski lootust, et sisuline osa koalitsiooniläbirääkimistest võib jõuda tulemusteni selle nädala lõpuks.

Iganädalane telemagasin “Siin Tallinn” on eetris neljapäeviti kell 21.30 Kanalis Duo4.

Allikas Pealinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!