Monday , 21 June 2021
auto

Liikluskindlustuse hind on kahe aastaga vähenenud veerandi võrra

Liikluskindlustuse hind on kahe aastaga vähenenud veerandi võrra

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt langes liikluskindlustuse keskmine aastamakse 108 eurole tänavu esimeses kvartalis. Kaks aastat tagasi oli see 145 eurot. Seega on liikluskindlustuse hind kahe aastaga odavnenud 26 protsenti.

LKF-i tegevjuhi Mart Jesse hinnangul on hinnalangus tingitud ennekõike kahjude arvu vähenemisest eelmisel aastal. „Mullu kevadel lumevaese talve ja eriolukorra koosmõjus vähenes liiklusõnnetuste arv 39 protsenti, kuid aasta teises pooles hakkas kahjude arv tõusma. Tänavu esimese kvartali jooksul tõusis juhtumite arv kriisieelsele tasemele. Sellest tulenevalt oli esimese kvartali liikluskindlustuse tulem 10 korda väiksem kui eelmisel aastal,“ ütles Jesse.
Liikluskindlustuse turu esimese kvartali tulem oli 500 000 eurot, möödunud aasta sama perioodil aga 4,4 miljonit eurot. Esimeses kvartalis registreeriti 8919 liikluskindlustusjuhtumit.
ERGO kahjukäsitlusvaldkonna juhi Caterina Lepvaltsi sõnul on liiklusõnnetuste arv tänavu kasvanud vaatamata koroonapiirangutele. „See on eelkõige tingitud lumisest külmast talvest ja sellega kaasnenud rasketest liiklusoludest. Eriti torkas silma 23. veebruar, mil üle Eesti sadas jäävihma ning teed ja kõnniteed olid ülilibedad. Sel päeval kasvas õnnetuste ja kahjude arv suisa plahvatuslikult,“ ütles Lepvalts. „Näiteks meile teatati 86 liiklusõnnetusest, mida on pea kolm korda rohkem kui keskmisel talvepäeval. Ka kaskokindlustuse juhtumeid oli sel päeval üle kahe korra rohkem kui tavaliselt,“ lisas Lepvalts.

Inges Kindlustuse juhatuse esimehe Voldemar Vaino sõnul on liikluskindlustusega sõidukite arv pidevas tõusutrendis. „Kuna pandeemia ajal ei soovinud inimesed ühistranspordis lähedalt kokku puutuda, siis sõideti isikliku autoga. Tavaliselt kevadeti autode müük kasvab, soojade ilmade saabudes võetakse kasutusele hooajasõidukid ning teedel on üha enam liiklust,“ ütles Vaino.
Liikluskindlustusega sõidukeid oli esimese kvartali seisuga 779 430. Aasta jooksul lisandus 24 900 sõidukit.
Liikluskindlustus on sõidukijuhi kohustuslik vastutuskindlustus, mis hüvitab liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud kahju kannatanule.
LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.
Jaga

Vaata ka:

Loosaar Venno.IMG 1800 scaled

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata meelelahutaja ja lasteürituste juhi …

ekre

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama Harju maakohus otsustas, et Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) …

elamuste keskus ujula

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste …

aike

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest Elektrilevi talituspidevuse juhi Jüri Klaasseni sõnul pole kuumalaine elektrivõrgu …