Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
anneliese phillips uv4 vl3liKM unsplash scaled

Liigne süüdistamine – kriitika.

Tänapäeval on paljud naised ja mehed kokku puutunud liigse näägutamise ja kriitikaga. Edasiviiv kriitika on suhtes kahtlemata hea, sest aitab inimesel end analüüsida ja järgmisel korral teisti käituda. Liigne kriitika võib aga suhtele saatuslikuks saada.

Kuidas võib liigne süüdistamine avalduda?

Liigne tänitamine on üsna levinud probleem, millega inimesed suhtes kokku puutuvad. Tihti räägitakse sellest, et naine näägutab liialt mehe kallal. Naine palub mehel mõni majapidamise kohustus endale võtta ja mees kas võtab naise palvet kuulda või mitte. Kui mees teeb töö ära, võib naine kritiseerida, sest mees ei võtnud kohustust liiga tõsiselt ja tegi lohakalt. Kui mees eirab naise palvet, tekib naisel tunne, et tema peab kõik majapidamistööd üksi ära tegema. Sellises olukorras tunnevad mõlemad osapooled, et süüdi on teine ja lahendust ei paista kuskil.

Me ei suuda lugeda teise inimese mõtteid…

Sellises olukorras on kõige õigem kaaslasega avameelselt rääkida. Ära hoia mõtteid ainult oma peas, vaid julge neid tunnistada ka partnerile, sest me ei suuda lugeda teise inimese mõtteid. Anna oma kaaslasele teada, kuidas sa sellesse probleemi suhtud, milliseid tundeid see sinus tekitab ja kuidas oleks sinu arvates kõige õigem sellist olukorda lahendada. Ära ole agressiivne ja ära süüdista partnerit, vaid suhtle kallimaga rahumeelselt ja ava oma mõtted.

Ole tähelepanelik ja kuula kallimat

Lisaks tihedale suhtlemisele on väga olulisel kohal ka kuulata oma partnerit. Rääkige kordamööda ning kuula tähelepanelikult oma kaaslast, kui on tema kord oma mõtteid avaldada. Keskendu täielikult oma kallimale ja sellele vestlusele. Pea meeles, et liigne süüdistamine võib osaliselt tuleneda ka sellest, et sa ei kuula piisavalt oma vestluskaaslast. Seetõttu tunneb teine osapool, et ta räägib ilmaasjata ja peab sama asja korrutama mitu korda.

Kuigi suhetes esineb tihti teineteise süüdistamist, saab sellist olukorda ennetada või vältida. Kui tunned, et sind vaevab miski, avalda oma arvamust koheselt oma kallimale. Kui oled see osapool, kellele muret kurdetakse, ära unusta kuulata ja keskendu täielikult oma partnerile.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!