Wednesday , 1 December 2021
Lidl
Cartagena, Spain - May 17, 2017: New Lidl supermarket building illuminated at dusk. Lidl is german discount supermarkets chain based in Neckarsulm, Germany

Lidl tahab palgata Eestis 800 töötajat ning lubab värbamiskampaanias, et maksab turu keskmisest suuremat tasu. Maxima kahtleb.

Saksa kaubanduskett Lidl tahab palgata Eestis 800 töötajat ning lubab värbamiskampaanias, et maksab turu keskmisest suuremat tasu. Konkurent Maxima väitel eeldab Lidl suurema tasu eest töötajatelt ka suuremat panust.

Lidli poehooned on valmis, kuid millal kauplused avatakse, kett veel avalikustada ei soovi.

“Me avame suure pauguga mitu poodi korraga – nii Tallinna, Tartu, Narva kui ka Pärnu poed avatakse kõik korraga ühel hetkel,” ütles Lidl Eesti kommunikatsioonijuht Katrin Seppel “Aktuaalsele kaamerale”.

Ühegi kauplusetöötaja koolitus pole Seppeli sõnul veel alanud, aga sooviavaldusi on umbes 800 töökohale laekunud tuhandeid.

“Praegu me näeme, et inimesed on väga motiveeritud ja õnneks ka sellised, kes varem kaubandusega kokku pole puutunud, on avaldanud soovi meiega liituda,” rääkis Seppel.

Kuigi Lidl on lubanud Eesti poodide klienditeenindajate keskmisest palgast märgatavalt suuremat töötasu, ei karda Maxima personalijuht Lea Kimber, et tema töötajad massiliselt Lidlisse jooksma hakkaksid.
“Me ei ole tundnud siiamaani, et lahkujaid massiliselt oleks või et neid saaks olema. Lidli tulek on teretulnud ja sellised palgad jaekaubanduses on ka teretulnud, aga lisaks palgapakkumisele tuleb ka vaadata mida see töö sisaldab. Lidlis on hästi universaalsed töötajad, nad peavad tegema kõike alates koristamisest kuni kaubapaigutamiseni, olema kassas ja seda väga kiire tempoga,” selgitas Kimber.

“Me oleme efektiivsed ja meie äriprotsessid võimaldavad seda, et me maksame keskmisest kõrgemat palka,” sõnas Seppel.
Kimberi sõnul selline intensiivsus siiski kõigile ei sobi. “Ida-Virumaal on paar inimest ja mõni, kes on läinud, on tagasi tulnud just selle töötempo tõttu. Alati tuleb arvestada, et meil on suur hulk väga noori inimesi tööl ja palju neid, kes on 51. eluaastast ülespoole. Nende jaoks see tempo ei sobi. Meie spetsiifikast lähtuvalt me suuri kaotusi ette ei näe,” rääkis ta.

Ilmselt tõusevad palgad lähiajal tuntavalt ja seega võib konkurentide palgatase Lidli pakutule peagi kannule jõuda. Praegu ületab Lidli lubatud palk teiste kettide keskmise umbes paarisaja euroga.

“Järgmisel aastal konkurents tööjõu pärast saab olema väga terav. Juba täna on näha, et palgakasv on väga kiire, võideldakse töötajate pärast. Ja vaadates prognoose, mida ettevõtjad ise on teinud, kui palju soovitakse juurde palgata, siis lihtsalt inimesi ei ole. Järgmisel aastal palgakasv saab olema ilmselt üks viimaste aastate kõige kiiremaid,” rääkis SEB ökonomist Mihkel Nestor.

Allikas. err.ee

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …