Uudised

LEITUD: Kadunud on 16-aastane Markus

Täiendus 19.01.2022
Elvas kodust lahkunud ja kadunuks jäänud Markus tuli ise tagasi koju ja temaga on kõik korras. Vahepeal saadi poisiga kontakti ja veenduti, et tema tervis ja elu vahetus ohus ei ole. Selgus ka, et alaealine poiss varjas end tahtlikult ja sõnas, et ei soovi koju naasta, vaid tahab sõpradega aega veeta. Politsei püüab nüüd ühes teiste spetsialistidega lapse probleemidele lahendust leida.

„Iga aasta saab politsei kuni 3000 teadet alaealiste kota, kes on kodust, koolist või asendushoolduselt luba küsimata lahkunud ning nende leidmiseks kaasatakse politsei. Laste ärajooksmise põhjus on enamasti seotud perekondlike, arenguliste või psühholoogiliste probleemidega. Ka näiteks mõne sõltuvushäire tõttu või kampadesse sattumise pärast, mistõttu võivad need lapsed kõrvalise abita ohtu sattuda,“ selgitas Tartumaa piirkonnapolitseinik Jaana Toode.

„Pidev tagaotsimine aga kodust ära jooksnud laste muresid kahjuks ei lahenda. Spetsialistidel tuleb leida ja lahendada isikupõhiselt see põhjus, mis last kellegi juurest ära jooksma või kellegi juurde jooksma sunnib,“ märkis piirkonnapolitseinik.

Täiendus 29.12
Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk ütleb, et endiselt pole teada, kus poiss täpselt on. Teada on aga asjaolu, et poisiga on kõik korras. «Erinevad inimesed on Markusega veebisuhtluses kontaktis olnud, kuid poisi täpne asukoht on teadmata ja ta ei soovi koju naasta.

Kui kellelgi on infot Markuse asukohast, palutakse sellest teada anda numbril 112.

Politsei otsib 16-aastast Markust

Politsei palub kaasabi selgitamaks 16-aastase Markuse asukohta, kes lahkus 23. detsembril Elvas kodust ja pole sinna seni naasnud.

Ka varem on olnud vahejuhtumeid, kus Markuse asukoht on teadmata ning tema otsimiseks kaasatakse politsei. Võimalik, et Markus on Elvast edasi liikunud Tartusse aega veetma, kuid välistada ei saa ka teisi piirkondi.

Markus on umbes 180 cm pikk ja tugeva kehaehitusega. Seljas on tal karvakraega kapuutsiga punast värvi parka, mustad dressid, peas hall kootud müts ja jalas oranži-musta värvi spordijalatsid.

Kui kellelgi on infot Markuse asukohast, palutakse sellest teada anda numbril 112.

Jaga
Back to top button