Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
f3v41fhp.qw0

Lätis vahistati neli noort, kes viisid lammutatud punamonumendi kohale lilli 

Ööl vastu teisipäeva peeti Riias kinni neli noort isikut, kes asetasid lilled kohale, kus asus varem Võidu pargi punamonument.

Varasematel aastatel on pargis toimunud 9. mail ulatuslikud pidustused, ent Venemaa agressioon Ukrainas tegi sellistele üritustele lõpu. Mullu augustis lammutati Riia suur punamonument ning tänavu võeti vastu seadus, mis keelab 9. mail provokatiivsed ja Nõukogude Liitu ülistavad sündmused.

Riikliku politseiülema Armands Ruksi sõnul oli öö vastu võidupüha siiski võrdlemisi rahulik. Riia äärelinnas tuvastati küll neli Venemaa agressioonisümbolitega seotud juhtumit, ent tegemist polnud millegi kuigi ebaharilikuga. Võidu parki kunagise monumendi kohale lilli toonud noorte (sünniaastatega 2002–2005) suhtes alustati menetlust. Ruks lisas, et sarnaseid üksikuid juhtumeid toimus veel mitmes Läti linnas. Politseijuhi sõnul on korrakaitsjad valmis vahistama kõiki provokaatoreid, kellel pole häbi ülistada Nõukogude režiimi ja okupatsiooni, mis on Läti rahvale vastuvõetamatu, vahendab LSM.lv.

ohtuleht.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!