Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
lati

Läti viivitas aasta oma Eestis elavale kodanikule lastetoetuse maksmisega

Eestis lapse saanud Läti kodanik ei saanud aasta aega Lätist lastetoetust, kuna Läti võimud ei suutnud selle aja jooksul kindlaks teha, kas värsked lapsevanemad teistest riikidest toetust ei saa.

Eestis elav Läti kodanik Olga Procevska sünnitas Eestis tütre ning tema Läti kodanikust abikaasa töötab nii Eestis kui ka Poolas. Procevska ettevõte asub samas Lätis. Kuna perekond ei asu füüsiliselt Lätis ning lapse isa töötab veel kahes välisriigis, siis on Läti riiklik sotsiaalkindlustusamet (Valsts sociālās apdrošināšanas agentūra – VSAA) kulutanud aasta aega, et selgitada välja ega perekond ei saa Poolast ega Eestist lastetoetust, vahendas Läti LSM.

VSAA esmase otsuse tõttu ei saanud lapse ema aasta aega Läti riigilt toetusi. “Läti võimude soovitus oli paluda Eestist sotsiaalabi,” ütles Procevska. Samas enda vanemahüvitist ega lapsehooldustasu ei tahtnud Läti värskele perele anda.

Allikas: err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!