Monday , 17 January 2022
lati

Läti valitsus kiidab heaks vaktsiiniloterii, kus saab võita erinevaid auhindu.

Läti valitsus kiidab heaks vaktsiiniloterii, kus saab võita erinevaid auhindu.

Lätis Covid-19 vastu vaktsineerimise edendamiseks korraldatakse augustist alates loteriisid, kus saab võita erinevaid auhindu, leppis Läti kabinet põhimõtteliselt kokku 5. juulil.

Tõenäoliselt osutub otsus vastuoluliseks paljude inimeste seas, kes tõenäoliselt kahtlevad, kas algatuse saadetud sõnum on täpselt see, mida kavatsetakse.

Terviseminister Daniels Pavļuts (erakond Arengu Eest/Poolt!) ütles, et kõik, kes on vaktsineeritud, saavad loosis osaleda.
Loosimine peaks toimuma igal nädalal ja igal nädalal pakutakse eri suuruses auhindu (vahemikus 100 kuni paar tuhat eurot) pluss iga kuu üks eriti suur jackpotiauhind kuni 100 000 eurot.

Plaanis on ka perearstidele mõeldud stiimulid eakate inimeste koroonaviiruse vastu vaktsineerimise julgustamiseks, samuti teabekampaania.

Pärast esmaspäevast koalitsioonikohtumist ütles peaminister Krišjānis Kariņš (Uus Ühtsus), et valitsust moodustavad parteid on arutanud ka võimalust kehtestada teatud ametite esindajatele kohustuslik vaktsineerimine Covid-19 vastu.

Peaminister hoidus mainimast, milliseid ameteid võiks lisada, märkides, et selle teemaga tegeletakse endiselt. „Ma eeldan, et ka valitsuses tuleb selle üle arutelu,” ütles peaminister.

Vaktsiiniloteriisid on proovitud ka mujal, sealhulgas USA Marylandi osariigis.

Allikas: eng.lsm.lv (Läti Rahvusringhääling)

Jaga

Vaata ka:

testi tegemine

OLULINE: Alates esmaspäevast ( 17.01) saab koos koroonatestiga teada ka gripi ja RS-viiruse testitulemuse

Alates esmaspäevast saavad kõik, kellel on saatekiri avaliku testimise punkti, samast proovist kolm tulemust: lisaks …

covid 19 g829362110 640

15.01. Ööpäevaga tuvastati 2220 uut covid-19 haiget. Suri 6 koroonaviirusega nakatunud inimest

15. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 264 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

kiirtest

Sel nädalal tuvastati koolides kiirtestimisega üle 1200 positiivse tulemuse

Sel nädalal tuvastati üldharidus- ja kutsekoolides toimunud koroonaviiruse kiirtestimise käigus kokku 1224 positiivset tulemust. Enamik …

EMO123

Tallinna libedad tänavad ajasid täna erakorralise meditsiini osakonnad täiesti umbe.

Neljapäeval saabunud sula tegi Tallinnas tänavad libedaks ning see kasvatas ka haiglate erakorralise meditsiini osakondades …