Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
person gf8c023b9e 640

Läti karmistab piiranguid. Riik läheb taas lukku nende jaoks, kes pole vaktsineeritud

Läti valitsus otsustas kehtestada alates homsest, 11. oktoobrist karmid piirangud. Riik läheb taas lukku nende jaoks, kes pole vaktsineeritud.

Läti valitsuse info kohaselt kehtestatakse eriolukord ja karmid piirangud kolmeks kuuks.

Kohtumised

Alates 11. oktoobrist on näomaskid kohustuslikud igal pool siseruumides ja seda kõigile, kaasa arvatud koolides.

Avalikel üritustel ei tohi osaleda üle 10 inimese, kes pole vaktsineeritud või koroonat põdenud. Õues tohivad koguneda kuni 20 vaktsineerimata inimest. Usuüritustel tohivad inimesed osaleda, kui igaühe kohta on 15 ruutmeetrit ruumi ja kõik kannavad näomaski.

Eriolukorra ajal peavad kõik nii avaliku kui erasektori töötajad olema kaugtööl, välja arvatud need, kellel see pole võimalik. Kohapeal tohivad töötada ainult need, kellel kaugtöö pole võimalik.

Need töötajad, kes pole vaktsineeritud või haigust läbi põdenud, tohivad töökohal töötada ainult tööandja eriloaga, kui neil puuduvad haigusnähud ja nad pole nakkusega kokku puutunud. Lisaks peab neil olema kuni 72 tundi vana koroonatesti tõend.

Kõik avaliku sektori töötajad peavad laskma end vaktsineerida. Kes seda veel teinud pole, peavad seda tegema 15. novembriks. Vaktsineerimiskohustust laiendatakse ka erasektorile.

Avalikud üritused

Alates 11. oktoobrist tohivad avalikel üritustel osaleda ainult vaktsineeritud inimesed. Lisaks on kohustuslik näomaski kandmine.

Kultuuriüritustel tohib osaleda 60 protsenti ruumidele ette nähtud pealtvaatajate arvust. Näomaskid on kohustuslikud. Suurim lubatud kultuuriüritustel osalejate arv on 1000, seejuures jaotatuna 300 kaupa.

Kaubandus

Alates 11. oktoobrist on nädalavahetustel ja riiklikel pühadel müügitegevus keelatud kaubanduskeskustes (pinnaga üle 1500 ruutmeetri ja kus on üle 5 poe), välja arvatud poed, kus müüakse esmavajalikku.

Need, kes on vaktsineerimata ja kes pole haigust põdenud saavad käia ainult järgmistes esmavajalikku kaupa müüvates poodides:

toidupoed (kus toit moodustab 70 protsenti kaubavalikust)
apteegid (kaasa arvatud veterinaaria)
optikapoed
loomatoidu poed
ajalehekioskid
hügieenitarvete poed (kus hügieenitarbed moodustavad 70 protsenti kaubavalikust)
telekommunikatsiooni vahendite ja teenuste müügi esindused
tanklad

Vaktsineeritud saavad külastada siseruumides kõiki poode. Poed tuleb sulgeda kell 21. Kõigis poodides tuleb kanda näomaski.

Teenused

Vaktsineeritud inimestel on lubatud osutada ja vastu võtta teenuseid kohapeal. Samal ajal laiendatakse nende elualade hulka, kus vaktsineerimine on kohustuslik.

Meelelahutuse teenused siseruumides on keelatud.

Teenused on lubatud ka alla 12-aastastele vaktsineerimata lastele ning üle 12-aastastele vaktsineeritud lastele või neile, kes on lasknud teha koolis koroonatesti ja see on kuni 72 tundi vana. Seejuures peavad laste vanemad või hooldajad olema kas vaktsineeritud või koroona läbi põdenud.

Toitlustus

Vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud isikud tohivad einestada kohapeal, toitlustusasutuste lahtiolekuaeg on piiratud kella 6-21. Kaasa osta tohivad toitu nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata isikud.

Olgu lisatud, et Lätis on viimase 14 päeva koroona seis Euroopa haiguste kontrollikeskuse ECDC  ametliku ülevaate kohaselt parem kui Eestis või Leedus, kus karme piiranguid pole. Leedus on koroona olukord palju hullem vaatamata sellele, et seal on üle 80 protsendi täisealistest vaktsineeritud – see on eesmärk, kuhu Läti tahab piirangutega jõuda.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!