Tuesday , 26 January 2021

Lammutatud ühiselamu asemele kerkib Väimelas spordiväljak

Riigi Kinnisvara AS lükkas eelmisel nädalal kokku Väimela aleviku keskuses asunud õpilasmaja, et rajada selle kohale juba sel suvel spordiväljak ja parkla, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

 

Lammutatud kolmekorruseline Võrumaa kutsehariduskeskuse (VKHK) ühiselamu oli ümberehitamiseks liiga amortiseerunud. VKHK direktori Tanel Linnuse sõnul ehitatakse lammutatud hoone asemele universaalne korvpalli-, jalgpalli- ja võrkpalliväljak, lauatenniselaud ja rattahoidla ning rajatakse 30 parkimiskohta. Samuti tuleb territooriumile rohemajanduse tingimusi täitev maa-alune jäätmehoidla.

 

«Suve jooksul valmib Väimela keskusesse terviklik lahendus, millega luuakse uusi sportimisvõimalusi ja parandatakse parkimisvõimalusi,» lausus Linnus. «Usun, et sellest saab väga ilus ja nüüdisaegne kompleks.»

 

Võrumaa kutsehariduskeskusel oli seni kolm õpilasmaja. Ühe remont lõppes Linnuse sõnul eelmise aasta lõpus ning seal on nüüd 60 nüüdisaegset ühiselamukohta. Eelmisel nädalal lammutatud ühisela mu oli tegelikult kõige uuem, ehitatud 1986. aastal. «Maja oli siiski niivõrd amortiseerunud, et selle ülalpidamine või ümberehitamine ei olnud mõttekas,» lausus Linnus, kelle sõnul jääb koolile nüüd kahe ühiselamu peale kokku 120 kohta. «Kuna õpilastel on praktikad eri aegadel, peaks sellest meie arvestuste järgi piisama, tuleme kokkuhoidlikumalt toime.»

 

Linnuse sõnul tuleb spordiväljak küll kinnine, kuid kohalikele lastele kätt ette ei panda, kui nad tahavad seal mängimas käia. «Tavaliselt kujunevad välja oma mänguseltskonnad. Lepime kokku reeglid ja paneme paika vastutaja – siis las mängivad nii kaua, kui neil jaksu on,» ütles Linnus.

 

Tööd peaksid valmima suvel Riigi Kinnisvara ASi kinnisvaraarenduse projektijuht Janek Kivilaid kinnitas, et Väimela keskuse universaalse spordiväljaku ja parkla ehitustööd peaksid valmima sel suvel. Kompleksi tööde maksumus on tema sõnul ligikaudu 100 000 eurot. «Täpne summa sõltub projektiga kaasnevate tööde maksumusest,» ütles Kivilaid ja lisas, et lähinädalatel korraldatakse projekteerimistööde hange. «Kompleksi põhikontseptsioon on tänaseks paigas.»

Allikas. BNS

Jaga

Vaata ka:

Ott Tänak jätkab Monte Carlos kolmandal kohal

Autoralli MM-hooaja avaetapil Monte Carlos juhib reedese võistluspäeva järel rallit waleslane Elfyn Evans (Toyota), Ott …

Delfi asus toetama Henry Sildarut.

Eesti suurim uudisteportaal Delfi sõlmis koostööleppe Henry Sildaruga.     “Otsustasime Henry Sildarut toetada ja …

Saaremaa õpetajad panevad lapsi joogat tegema

Saaremaa ühisgümnaasiumi pedagoogid võtsid kätte ja viisid ellu oma pikaajalise soovi pakkuda lastele võimalust pinges …

vangla

Jalgpallurite kokaiiniäri võtmetegelane Tauno Laasme jääb vanglasse

Jalgapallurite kokaiiniäri võtmetegelane Tauno Laasme jääb vanglasse, sest riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele. …