Tuesday , 28 September 2021
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Lähikontaktsena tööle tulnud vaktsiinivastane hooldaja nakatas 18 patsienti, kolm neist suri. Üks surnu oli Marie Aunaste ema.

Testimata ja vaktsineerimata hooldaja põhjustas Kambja valla hooldekodus koroonakolde, mistõttu haigestus 18 inimest. Üks kolmest, kellele viirus saatuslikuks sai, oli Maire Aunaste ema. Hooldekodu juhataja endal süüd ei näe.
„Kui vaktsineerimata hooldustöötaja nakatab peale iseenda veel kaheksateist inimest, siis see on kuritegu. Ei ole nii, et oi juhtus,” ütles Maire Aunaste. Tema ema oli üks neist kolmest, kellele nakatumine saatuslikuks sai.

Aunaste sõnas, et vaktsiinivastasus on teatud töökohtadel täiesti lubamatu ning vaktsineerimata hooldaja pidanuks enne tööle tulemist vähemasti testi tegema, et veenduda nakkusohutuses.

Kambja vallas asuva Aarike Hoolduskeskuse juhataja Elle Ott ütles, et ta on väga endast väljas, et töötaja neile sellise olukorra tekitas. „Kurb küll, aga midagi ei ole teha,” ütles Ott.

Küsimusele, miks vaktsineerimata töötajat ei testitud, vastas Aarike hooldekodule õendusteenust pakkuv Margus Kriiva, et neil ei olnud pidevat testimist. „Meil on testid olemas, aga sellel juhul me ei teinud kiirteste,” ütles Kriiva. Klientide ohutus oli Kriiva sõnul tagatud isikukaitsevahendite ehk maskide kaudu.

Juhataja Elle Ott kirjeldas, et koldele aluse pannud töötaja olevat tööle tulnud vaatamata sellele, et ta poeg eelneval päeval positiivse testiproovi andis. Oti sõnul koguvad ülejäänud keskuse töötajad praegu hooldaja vastu allkirju, sest temaga ei olda enam nõus koos töötama.
Aarikese hoolduskeskuses oli 24 töötajast vaktsineerimata üks ning hoolealustest vaktsineerimata seitse inimest, nende seas Maire Aunaste ema Heljo Ütt. Vaktsineerimata patsientidest said nakkuse kaks, kokku on koldes surnud kolm inimest. Hooldekodus vaktsineeriti inimesi tänavu aasta alguses.

Aunaste rääkis, et ta ema oli vaktsineerimata, sest perearst oli nõnda soovitanud.

Loe edasi SIIT’
Allikas. Maaleht

Jaga

Vaata ka:

vaktsiin

Ravimiamet: loosimistega laste vaktsineerima meelitamise kampaaniad olid küll seadusevastased, aga me ei pea otstarbekaks väärteomenetlusi algatada

Vahendame Objektiiv.ee artiklit Ravimiamet teatas eile vastuseks SAPTK poolt rohkem kui kuu aja eest esitatud …

featured img

Tanklaketid tõstsid kütusehinna rekordtasemele

Tanklaketid tõstsid teisipäeval 95-oktaanise bensiini hinna rekordkõrgele 1,499 euro tasemele. Diislikütuse hind kerkis kolme sendi …

kohus

Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart sai kergema karistuse. Õnnetuses hukkusid 27.a naine, tema 8 kuu vanune laps ja tema 58.a ema

Ringkonnakohus leidis, et Saaremaal kolme hukkunud avarii põhjustanud Andres Reinarti ei saa süüdi mõista mõrvas …

122948186 3355877024501460 3072444201309603023 o scaled

39 nädal: Vanglate info, toimus üks enesetapukatse.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kümme teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse varavastases, kolme …