BioBlockninaspre

Laboriuuringud tõestasid Eestlaste loodud BioBlocki toimet deltatüve blokeerimisel

Laboriuuringud tõestasid Eestlaste loodud BioBlocki toimet deltatüve blokeerimisel

„Oleme praeguseks laboriuuringutega tõestanud, et BioBlocki ninasprei toimib ühtviisi hästi kõigi nende koroonaviiruse variantide vastu, mis on Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul enim murettekitavad, sealhulgas ka praegu Eestis leviva deltatüve vastu. Oma meeskonnaga oleme me pidevalt jälgimas viirusega toimuvaid muutusi ning ennetavalt testimas BioBlocki võimet neutraliseerida ka neid tüvesid, mis pole veel laialdaselt levinud,“ ütles Icosageni teadusdirektor Mart Ustav juunior.

Koroonaviiruse antikehadega BioBlocki ninasprei uurimine laboris tõestas vahendi tõhusust ka Eestis laialdaselt leviva delta viirustüve blokeerimisel, vahendas BNS. Laboriuuringud on tõestanud, et BioBlock pakub kaitset nii algse Wuhani kui ka India päritolu delta ja kappa viirustüvede ning Suurbritannia, Lõuna-Aafrika ja Brasiilia tüvede vastu, teatas AS Chemi-Pharm.
„Praegusel nakatumise tõusu perioodil saab end kõige paremini kaitsta nelja meedet koos rakendades: vaktsineerides, maski kandes, käsi desinfitseerides ja BioBlocki kasutades,“ ütles Chemi-Pharmi juhataja Ruth Oltjer.

BioBlocki tootmist ja müüki lubava otsuse väljastas terviseamet, mis võttis aluseks ravimiameti, terviseameti, põllumajandus- ja toiduameti ning tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti spetsialistidest koosneva piiripealsete toodete eksperttöörühma seisukoha. Juriidiliselt ei ole BioBlock ravim ega meditsiiniseade, kuid selle tooteinfo ja pakendiinfo on kooskõlastatud nii ravimiameti kui ka terviseametiga.

Eestimaise Bioblocki kontseptsiooni töötasid professor Mart Ustavi juhtimisel välja Icosageni teadlased. Toote arendamiseks ja turule toomiseks loodi konsortsium, kuhu kuuluvad Chemi-Pharmi, Icosageni, Tartu ülikooli, maaülikooli ning OÜ Teadus ja Tegu teadlased ning spetsialistid. Toote tehnoloogia on patenteeritud. BioBlocki ninaspreid toodab ja turustab Chemi-Pharm.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised