Wednesday , 1 December 2021
Vaktsineerimispass

Läbipõdemistõendi kehtivusaja üle on arutelusid peetud alates suvest, lahendust ikka ei ole.

Ekspertide hinnangul võiks koroonaviiruse läbipõdemise tõend kehtida senise poole aasta asemel terve aasta ehk sama kaua, kui kehtib praegu vaktsineerimise tõend. Läbipõdemistõendi kehtivusaja üle on arutelusid peetud alates suvest, lahendust ikka ei ole.

Laagri perearstikeskuses ootavad kabinettide uste taga põhiliselt need, kes tahavad tõhustusdoosi. Iga päev on ka mõni selline inimene, kes tuleb saama esimest koroonavaktsiini süsti, ütles perearstikeskuse juhataja Triinu-Mari Ots.

Perearsti käest tullakse küsima ka kõike seda, mis on jäänud segaseks nii vaktsineerimise tähtaegade ja läbipõdemise tõendite kehtivusaegadega.

“Segadust on päis palju. Mitte ainult inimestel, me isegi mõnikord peame näpuga järge pidama, et kuidas see on,” rääkis Ots.

Viimasel ajal tuleb perearstikeskusesse oma muredega järjest rohkem neid inimesi, kes on koroona läbi põdenud ning neil puudub selgus, kas ja millal teha tõhustusdoos ja kui kaua siis ikkagi kehtib koroona läbi põdenud inimese tõend.
Ots ütles, et läbipõdenute puhul peabki perearst võtma välja tabeli. Vaktsineerimise tähtajad sõltuvad sellest, kas inimene nakatus koroonasse pärast esimest või pärast teist vaktsiinisüsti ja kui kaua jäi aega vaktsiinisüsti ja nakatumise vahele. Ots ütleb, et üldjuhul soovitavad nad tõhustusdoosi teha pool aastat pärast tervenemist, sest nii kaua peaks immuunsus kestma.

“Kirjade järgi see kehtib praegu kuus kuud. Me ju päris täpselt ei tea, aga me võtame selle aluseks. Nüüd kui tal on siiski vaja seda immuniseerimise passi mingil põhjusel, näiteks välismaale sõiduks, siis me tegelikult võime teha selle tõhustusdoosi juba varem, kui ta on paranenud. Aga see ei ole muidugi päris ratsionaalne,” rääkis Ots.

Loe edasi SIIT
Allkas: Err.ee

Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

Synlab

OLULINE: Synlabi kasum kasvas tänu koroonatestimistele 539 protsenti.

Synlab on olnud koroonatestimises esinumber, kes on võitnud eelmisel aastal korduvalt ka riigihankeid. Ettevõtte kasum …

GettyImages 1288307414

Maailma Arstide Liidu juht: Koroona pandeemiast päästab ainult üldine kohustuslik vaktsineerimine KÕIGILE!

Maailma Arstide Liidu eesistuja Frank Ulrich Montgomery sõnas uuest viirusetüvest rääkides, et järgnevate viirustüvede vältimiseks …