Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse sündmused 3.-4. aprill 2023

Eile 3. aprillil avati talgukevad, mille tipphetk on 4. mai, kui toimub üle-eestilise Teeme Ära talgupäev. Päästeameti fookuses on veeohutus.  Eelmisel aastal hukkus traagilistes veeõnnetustes neli last, samuti oli varasemast rohkem hukkunuid üle 61-aastaste inimeste hulgas. Viimastel aastatel on sagenenud veeõnnetused, kus libisetakse, komistatakse korrastamata kaldal või kukutakse katkiselt purdelt. Teeme Ära talgupäev kutsub üles korrastama kodulähedasi veekogusid, sest katkised kaevud, luugid ning puuduolevad piirded on ohuks kõigile, kuid ennekõike eakatele ja väikelastele. Kutsume talgulisi üles ka mõtlema moodsamatele ja turvalisematele lahendustele, näiteks kastmisvee anumaga ammutamise asendamisele pumba paigaldamise ja voolikuga. Mõistlik on üle vaadata veekogude ületamiseks mõeldud purded ja sillad ning vajadusel neid kohendada ja parandada

2023. aastal hukkus Eestis veeõnnetustes 38 inimest, aasta varem oli see arv 30.

Järvamaa
3. aprillil kell 10.21 said päästjad teate, et Paides Otiku külas on libises väiksel kiirusel teelt välja kiirabiauto. Selgus, et see oli transportkiirabi, kus patsienti ei olnud. Päästjad aitasid sõiduki kraavist välja.

Kella 12.56 ajal põles Järva-Jaani alevis Lehise tänaval ridaelamu katlakorstna ülemises osas tahm. Kohale oli kutsutud ka korstnapühkija. Päästjad sulgesid õhu juurdepääsu katlasse ning korstnapühkija lükkas põleva tahma alla, mis tahmaluugi kaudu eemaldati. Pulberkustutiga kustutati põleng korstnas lõplikult.

Saaremaa
3. aprillil kell 18.40 teatati, et Kuressaares Suur-Sadama tänaval põleb elumaja korstnas tahm. Korstnajalg kuumenes ning ähvardas süüdata vahelagesid. Päästjad avasid tuleohutuse kontrollimiseks korstnaümbrust, õnneks maja ei olnud süttinud. Päästjad eemaldasid tuleohtliku tahma ning põleng sumbus. Kütteseadme kasutamine keelati kuni korstnapühkija on teinud vajalikud hooldustööd ning küttseadme ohutuse üle kontrollinud. Päästjad hoiatavad, et kütteseadet lõhkuvate ja maja ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada. Eramajas peab hooldustöid iga viie aasta tagant tegema kutseline korstnapühkija, kortermajas peab ametimees käima igal aastal.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!