Erakorralised uudised
J.Smuuli voodi

Lääne päästekeskuse sündmused 19.-22. aprill 2024

Pärnumaa

19. aprillil kell 17.28 teavitati häirekeskust, et Kilingi-Nõmmes Kiriku tänaval asuvas korteris on vinguandur läinud häiresse, kuid inimene ei näe midagi põlemas ega suitsemas. Päästjad tuvastasid korteris vingugaasi, mis oli tekkinud ahjusiibri liiga varase sulgemise tõttu. Toad ventileeriti ning inimesed kannatada ei saanud.

20. aprillil kell 13.12 helistas häirekeskusesse inimene, kelle korteris oli tunda juhtmete põlemise lõhna, kuid suitsu ega leeke kuskil ei olnud. Inimesel paluti lülitada korteris elekter välja ning minna ise värske õhu kätte päästjaid ootama. Päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid leidsid katkise õliradiaatori, mille kasutamisel tekkis juhtmete põlemise lõhn. Päästjad palusid vigast kütteseadet mitte enam kasutada. Eluhoone elektrisüsteemi peab kaitsma toimiv kaitseaparatuur. Täiendavaks kaitseks elektri- ja tuleohu vastu lase paigaldada rikkevoolukaitselüliti ning kunagi ei tohi kasutada kahjustusega (nt juhtme isolatsioon nähtavalt vigane) elektriseadmeid.

21. aprillil kell 15.37 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Varbla külla, kus põles umbes pool hektarit kulu. Teataja hakkas ise ka kohe kustutama ning suutis päästjate saabumise ajaks tulekahju kontrolli alla saada. Päästjad loputasid järelevalveta jäetud lõkkest põlema süttinud kulu veega veel üle, et vältida edasist ohtu.

21. aprillil kell 11.50 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Vee külas põleb umbes ühe hektari jagu kulu, mis levib tugeva tuule toel jõudsalt edasi metsa poole. Inimesed asusid ise ka kiiresti tuld kustutama ning päästjate saabumise ajaks suudeti tulekahju juba kontrolli alla saada. Keset heinamaad tehtud lõkkest tekkinud kulupõleng likvideeriti kella 17.36ks.

Raplamaa

19. aprillil kell 16.36 said päästjad väljakutse Kohila valda Hageri külla, kus pealtnägija sõnutsi põletatakse kulu. Päästemeeskonna saabumise ajaks oli näha veel suitsu, kuid ca 10 ruutmeetri suurune põleng oli elanike poolt ära kustutatud. Päästjad loputasid põlenud ala veega üle, et vältida edasist süttimist.

Saaremaa

20. aprillil kell 17.15 helistas häirekeskusesse inimene, kelle naabritel Pulli külas oli põlema süttinud kasvuhoone. Leegiga põles umbes 3×8 meetri suurune kasvuhoone, mille soojendamiseks oli jäetud põlema küünal ja ise kodust ära sõidetud. Päästjad likvideerisid kasvuhoone põlengu kella 17.47ks.

Suitsuandur päästis perekonna elud

21. aprillil kell 04.26 teavitati häirekeskust, et Kuressaares J. Smuuli tänaval asuvas korteri elutoas põleb voodi. Suitsuanduri piiksumise peale ärganud perepoeg äratas ka teised pereliikmed ning koheselt kutsuti välja päästjad. Inimesed läksid peale põlengu avastamist korterist välja. Päästjad kustutasid vahtkustuteid kasutades põlengu ning tõid korterist välja ka kolm kassi. Päästjate esialgsel hinnangul sai põleng alguse elektriseadme kasutamisest, täpne põhjus selgub menetluse tulemusel. Kogu korter sai kuuma- ja tahmakahjustusi. (Lisatud foto)

Lääne-Eesti Pommigrupp

Möödunud nädalal reageerisid Lääne-Eesti Pommigrupi demineerijad üheksale sündmusele, mille käigus leiti kokku 38 lõhkekeha. Läänemaal Vormsi saarel tehti kahjutuks 35 8,8 cm saksa päritolu mürsku. Saaremaal Luulupe külast leiti miinipildujamiini tühi kest, mille demineerijad viisid hävituskohta ning hävitasid. Pärnumaalt Häädemeestelt leiti käsigranaat ning Saarde valla metsast leiti püssigranaat, mis mõlemad hävituskohas hävitati.

Vaata ka:

suvi

ILM: Esmaspäev 26.05 – Hoovihm, äike, rahe sooja kuni +31°C+

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma, on äikest ja sekka võib

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled