Erakorralised uudised
Haavapalk

Lääne päästekeskuse sündmused 16.06-17.06.24

Järvamaa

16. juunil kell 9.15 juhtus Türi vallas Looritsa raudteeülesõidu juures õnnetus, kus sõiduauto sõitis rongile ette. Sõidukis olnud inimene hukkus kahjuks sündmuskohal. Päästjad aitasid avarii teinud sõiduki rööbastelt teisaldada.

Pärnumaa

15. juunil teatas tähelepanelik kodanik, et Pärnus Kuninga tänaval asuva kaevuluugi ümbert on maa ära vajunud. Teataja tundis muret inimeste pärast, kes võivad seda mitte märgata ja ehk sinna sissegi vajuda. Päästjad seadsid inimestele hoiatuseks paika ohutuslindid ning olukorrast teavitati omavalitsust, kes asjaga edasi tegutseb.

15. juuni hilisõhtul kell 22.26 teavitas murelik kodanik häirekeskust, et eakas härra koos koeraga on juba kaua õues ning oma kadunud võtmeid otsides pikka aega söömata ja joomata. Päästjad püstitasid tõmberedeli, et minna läbi praokil akna tuppa ning otsida võtmeid. Paraku võtmeid kuskil ei olnud ning uks avati ettevaatlikult lammutusriistadega nii, et see jäi edasi kasutatavaks. Vanahärra ja tema koer pääsesid ööseks turvaliselt tagasi tuppa.

16. juunil kell 17.17 süttis Pärnus Oja tänaval põlema sõiduauto Volkswagen. Päästjad kustutasid põleva autosalongi  kella 18.32ks. Võimalik, et autopõlengu põhjuseks oli süütamine.

Raplamaa

14. juunil kell 23.05 helistas möödasõitja häirekeskusele, kuna oli märganud Kehtna alevikus Katla tänaval asuva pudutööstuse kuivati  katuseräästa vahelt tulevat suitsu. Põles umbes 10 x 10 m suurune hoone juurdeehitus, suurde hoonesse tuli õnneks levida ei olnud jõudnud. Tuld oli võtnud ka elektrikilp, mida kustutada koheselt ei saanud, kuna hoones oli veel elekter sees. Õnneks hoidis tulekahju  levikut piirides kivisein. Elektrikud võtsid hoonest voolu välja ning päästjad jätkasid kustutamisega.  Sündmusele reageerinud Rapla ja Järvakandi kutselised ning Kehtna vabatahtlikud said suurema tule maha suruda kella 23.23ks. Lõplikult saadi tulekahju kustutatud kell 01.00. Päästjate esialgsel hinnangul oli katlas tehtud tuld, kust omakorda oli süttinud katla ees asunud suurem kogus küttematerjali.

16. juunil kell 13.56 ajal süttis Kehtna vallas Eidapere alevikus põlema väike saun. Läheduses asusid nii ait kui kõrvalhoone, elumaja asus õnneks ohutus kauguses. Päästjate saabumise ajaks oli umbes 4×8 meetri suurune saunamaja lausleekides ning see hävis tules kahjuks täielikult. Tules hävis ka kõrval asunud kasvuhoone. Päästjad kaitsesid kõrval asuvat vara ning ka metsa, et tuli sinna edasi ei leviks. Tulekahju kustutati kell 14.37.

16. juunil kell 14.06 märgati Märjamaa vallas Orgita külas olevast saematerjali hunnikust tulevat suitsu. Päästjad jõudsid kohale ning leidsid ümarmaterjali hulgast ühe suitseva kolmemeetrise haavapuu palgi. Puu vintsiti virnast välja ning kustutati.  Võimalik, et palgi põlema süttimises on süüdi inimesed, kes ligiduses ujumas käivad ning suitsu tehes hooletud olid. (Lisatud foto)

Lääne-Eesti pommigrupp

Möödunud nädalal reageerisid demineerijad kokku neljale sündmusele.

Läänemaa

Vormsilt Hullo külast leiti piirposte otsides käsigranaat, Lääne-Nigula vallast Variku külast niitmise käigus samuti käsigranaat ning Tammiku külast koristamise käigus neli suitsuküünalt.

Saaremaa

Mäebe külast leiti kraavi kaevamise käigus 8 cm Saksa päritolu miinipildujamiin.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Sel suvel kandideeris SEB praktikaprogrammi Youth LAB 2374 noort

Sel suvel tähistas SEB juba seitsmendat aastat, mil alustas noorte praktikaprogramm Youth LAB, mis  pakub

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Maksekeskus AS sai krediidivahendaja tegevusloa

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval, 22. juulil Maksekeskus AS-le krediidivahendaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse vahendada tarbijale