Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse sündmused 07. – 08. detsembril 2023

Alates homsest lõdvenevad siseveekogude jääl liikumise piirangud

Külmad ilmad on kasvatanud paljudele Eesti siseveekogudele piisava paksusega jääkaane ning alates homsest, 9. detsembrist on lubatud minna nende siseveekogude jääle, kus jääkaane paksus on vähemalt 10 cm. Õhem jää pole piisavalt tugev ega pruugi inimest kanda. Päästeamet mõõdab igapäevaselt populaarsemate siseveekogude jää paksust, mõõtmise tulemusi saab vaadata pidevalt täienevast kaardirakendusest. Jääkaart on loodud selleks, et inimestel oleks võimalik saada mugavalt infot jääolude kohta Eesti siseveekogudel. Tegemist on informatiivse kaardiga – iga inimene vastutab oma turvalise käitumise eest ise.

Järvamaa

7. detsembril kell 11.33 teavitati häirekeskust, et Türi vallas Kärevere külas põleb majast eraldiasetsev saunahoone. Päästjate saabudes oli umbes 5 x 6 meetrine saunamaja lausleekides. Tõenäoliselt saunaahju kütmisest alguse saanud tulekahju kustutati kella 14.32ks. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

7. detsembril kell 14.29 helistas häirekeskusesse inimene Aravete alevikust Põllu tänavalt murega, et peale ahju tule tegemist on tuba vingu täis. Päästjad läksid kohale ning leidsid eest joobes seltskonna ning suitsu sisse ajava, mittetöökorras pliidi. Päästjad nõustasid kohal viibinud inimesi ning ventileerisid eluruumid.

Pärnumaa

7. detsembril kell 11.25 käisid päästjad eemaldamas Kanaküla teele kukkunud suurt puud, mis lauges kurvis liiklejaid ohustas. Kella 15.17 ajal teavitati Leipste külas kolmes kohas maha kukkunud kõrgepingeliinist, mis nüüd aktiivselt põles. Päästjad turvasid ala, kuni elektrike saabumiseni.

7. detsembril kell 16.17 teavitati häirekeskust tulekahjust Pärnus Rohu tänaval. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlengu hoone külge ehitatud puukuuris. Tuli oli levinud ka maja välisvoodri vahele, mistõttu avasid päästjad ka maja fassaadi ca 1 ruutmeetri ulatuses. Põleng kustutati kella 17.23ks. Tulekahju sai alguse koldest võetud tuha vahetult kuuri seina äärde paigutamisest. Päästjad hoiatavad, et  plastämbrisse või kilekotti tuha panek on äärmiselt tuleohtlik ja lubamatu! Koldest võetud tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist anumasse ning eemale süttida võivatest materjalidest, seal hulgas puitpõrandast. Tulised söed võivad tuhas hõõguda isegi kuni nädala.

7. detsembril kell 17.22 said päästjad väljakutse Kavaru külla, kus teataja sõnul oli leekides ca 50 ruutmeetri suurune suvila. Kohapealsed inimesed asusid traktoriga lund lükkama, et päästjad hooneni pääseksid. Päästjate saabumise ajaks oli hoone aga täielikult tulekahjus hävinenud, püsti oli jäänud vaid korsten. Päästjad kustutasid veel põlevad varemed kella 20.51ks. Tulekahju tekkimise põhjust teada hetkel ei ole.

7.detsembril kell 18.33 kiirustasid päästjad Häädemeeste vallas Reiu külas toimunud liiklusõnnetusele, kus olid kaks sõiduautot kokku põrganud. Päästjad eemaldasid autodelt süttimisohu ning katsid õlilekke absorbentainega. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.  

7. detsembril kell 21.06 said päästjad väljakutse Pärnusse Rähni tänavale, kus oli põlema süttinud kahekordne puidust eluhoone. Päästjate saabumise ajaks oli tuli levinud pööningule ning leegid ulatusid katusest välja. Pererahvas oli majast väljas ning keegi tulekahjus kannatada ei saanud. Tulekahjule reageeris enamus Pärnumaa päästemeeskondi, kuna läheduses asus mitu maja, millel oli samuti süttimise oht. Päästjad kustutasid tulekahju nii katuselt redelautoga, väljastpoolt kustutati maja fassaadi ning suitsusukeldusvarustuses päästjad tegelesid leekide summutamisega ka majas sees. Tulekahju levikule pandi piir kella 23.45ks ning  põleng likvideeriti kella 02.11ks. Pärnu komando päästjad käisid varahommikul tegemas hoones järelkontrolli ning termokaameraga maja üle kontrollimas. Midagi ohtlikku rohkem ei tuvastatud. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Raplamaa

Päästjad eemaldasid lume raskuse tõttu teedele kukkunud puid kolmel korral. Elektriliinidele kukkunud puid eemaldati Saarepõllu külas ja Salutaguse külas. Palamulla külas sai sõiduauto vigastada teele kukkunud kasepuu tõttu.

07. detsembril kell 11.03 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla vallas Kuusiku alevikus. Rohelisel teel asuval kinnistul oli põlema süttinud maapealne kelder, mis omakorda ühenduses garaažiga. Päästjad asusid koheselt kustutustöödele ning suutsid tulekahjule piiri peale panna kella 12ks. Tulekahju likvideeriti kella 12.27ks. Tulekahju tekkis keldrisse põlema asetatud küünaldest. Inimesed ega kõrvalasuvad hooned viga ei saanud.

07. detsembril kell 23.19 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Laukna külas on põlema süttinud korter. Kolmanda korruse bullerjaniga köetavas korteris oli leek laepaneelide ja korstna vahele läinud ning näha oli põlemist ka korstnalõõris. Päästjad asusid tulekahju kustutamiseks avama konstruktsioone ning tulekahju levikule pandi piir kell 23.52. Lõplikult kustutati tulekahju kella 00.27ks. Põleng sai alguse tõenäoliselt nõuetele mittevastavast küttekoldest, kus kütmise tõttu süttis korstna vahelae lähedal kinni ehitatud osas tolm, vill ja saepuru. Lisaks puudusid elamises töökorras suitsu- kui ka vingugaasiandurid.

Saaremaa 7. detsembril kell 22.52 kiirustasid päästjad Kõiguste külla, kus sõiduauto oli metsoomaga kokkupõrke vältimiseks sõitnud teelt välja vastu puud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu. Kiirabi kontrollis sõidukijuhi tervise üle ning puksiirauto aitab auto ära transportida

päästekeskus. päästeamet, uudised

Vaata ka:

2.mai otsing 1

KUUM: Kadunud mees liitus purjus peaga omaenda otsimissalgaga.

Türgi Bursa piirkonnas toimusid hiljuti eriti veidrad sündmused. Beyhan Mutlu oli koos sõpradega õhtul metsas

laps

VIDEO: 25.a naine tõi ilmale üheksikud.

VIDEO: 25.a naine tõi ilmale üheksikud. 25aastane malilanna tõi Maroko haiglas ilmale üheksikud. Beebisid oli