Uudised

KUUM: Vladimir Putin kannatab kas dementsuse, Parkinsoni tõve või vähiravis kasutatavate steroidide kõrvalmõjude all.

Lääne luureinfo kohaselt võib Venemaa president Vladimir Putin kannatada kas dementsuse, Parkinsoni tõve või vähiravis kasutatavate steroidide kõrvalmõjude all, kirjutab MailOnline.

Kremlile lähedastele allikatele tuginedes väidavad Austraalia, Kanada, Uus-Meramaa, Ühendkuningriigi ja USA luureühenduse kõrged isikud, et Venemaa sõjas Ukrainas mängib olulist rolli ka Putini tervislik seisund.

Luurekogukonna allikad viitavad aina enam Putini näo tursumisele, suurele vahemaa hoidmisele külalistega Kremlis ja prognoosimatule käitumisele.

Ühe julgeolekuvaldkonna allika sõnul on pilt Putini psüühikast kogunenud läbi inimallikate, mille järgi on Venemaa presidendi otsuste langetamine viie aasta jooksul tugevalt muutunud. “Inimesed tema ümber näevad märkimisväärset muutust tema väljaöeldu veenvuses ja selguses ning selles, kuidas ta tajub maailma enda ümber,” ütles allikas.

Allika teatel ei informeerita Putinit ka otseselt sõjas kantud kaotustest.

Väidetavalt on Putin kehtestanud koduaresti ka Venemaa luurejuhtidele, nende hulgas FSB välisluureosakonna juhile Sergei Besedale ja tema asetäitjale Anatoli Boljuhhile, süüdistades neid halva luureinfo edastamises, mis viis kaotusteni Ukrainas.
Briti poliitikuteni jõudnud luureandmete järgi kannatab Putin psühholoogiliste probleemide all, mis on põhjustatud füüsilise tervise probleemidest.

Luureallikate hinnangul on Putin end isoleerinud hirmus haigestuda kas kaasuvate haiguste tõttu, või kuna tarbib ravimeid, mis vähendavad immuunsust. Viimased võivad põhjustada ka näo ja kaelapiirkonna turset.

Anonüümse Prantsuse ametniku sõnul on Putin võrreldes kahe aasta taguse kohtumisega president Emmanuel Macroniga tuntavalt muutunud. Viimasel kohtumisel lahutas presidente meetrite pikkune laud ning mitmed, kes Putiniga kohtuvad, on veetnud kaks nädalat enne kohtumist hotellis isolatsioonis.

Allikas. err.ee

Jaga
Back to top button