Categories: Uudised

KUUM: Valgevene president A. Lukašenka: kui Euroopa Liit migranti vastu ei võta, siis tuleb sõda.

Valgevene liider Aleksandr Lukašenka esines täna esmaspäeval, 22. novembril ähvardusega, et kui Euroopa Liit 2000 migranti vastu ei võta, siis tuleb sõda.

Me peame nõudma, et sakslased võtaks nad vastu, ütles Lukašenka. Saksamaa teatas täna, et riik pole Valgevene ettepanekuga nõus, vahendab Reuters.

Saksamaa teatas, et pole nõus sellega, et tekib humanitaarkoridor Saksamaale nende 2000 migrandi jaoks.

Lukašenka ütles, et Euroopa Liit pole temaga migrantide osas kontakti võtnud. Ta oli enda väitel oodanud Euroopa Liidu vastust, aga vaatamata Saksamaa kantsleri Angela Merkeli lubadustele vastust ei tulnud.

Valgevene on teinud ettepaneku, et saadab ise 5000 migranti välja ja 2000 saaks võimaluse siseneda Euroopa Liitu. Lukašenka väitel valmistatakse Valgevenes ette teist lendu Iraaki, et inimesed saaksid kodumaale naasta.

Lukašenka ütles Valgevene riikliku uudisteagentuuri Balta vahendusel, et Poolaga ei soovita konflikti, samas on võimalik sõda Euroopaga. „Me peame selle asja poolakatele selgeks tegema, igale poolakale, et me pole barbarid, me ei taha konflikti. Me ei vaja seda,” ütles Lukašenka, „Samas kui asjaga liiga kaua venitatakse, siis on sõda vältimatu.”

Sõda oleks presidendi väitel aga katastroof.Poola peaminister Mateusz Morawiecki ütles eile pühapäeval, et piirikriis võib olla märk millestki palju hullemast. Poola on ähvardanud, et katkestab kahe riigi vahelise raudteeühenduse, kui olukord ei parane. Lukašenka ütles selle peale, et rongid saab saata läbi Ukraina.

Viimastel päevadel on nii Poolas kui Leedus olnud mitmeid illegaalseid piiriületusi. Euroopa Liit on Valgevenet süüdistanud süütute inimeste kasutamises relvana hübriidsõjas.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

7 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

7 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

7 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

7 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

7 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

7 hours ago