Erakorralised uudised
tallink

KUUM: Tallink koondab Eestis 400 töötajat.

Tallink Grupp teavitas esmaspäeval Eesti ja Läti ametiühinguid ning töötukassasid kollektiivse koondamise plaanist, Eestis plaanib ettevõte koondada tütarettevõtte Hansaliin OÜ 400 töötajat.

Koondamisotsust põhjendab Tallink Grupp sellega, et lõppevad laevade Isabelle ja Star pikaajalised rendilepingud. Kuna laevad Star ja Isabelle renditakse välja mitmeks aastaks ilma meeskondadeta ning mitmed kontserni laevad on juba mõnda aega samuti välja renditud, ei ole ettevõtte teatel neil praeguste teadmiste juures lähitulevikus võimalik kõigile töötajatele samas mahus tööd pakkuda.

Kollektiivne koondamine puudutab Eestis peamiselt laevade teenindavat personali, kuid Lätis nii teenindavat kui ka tehnilist personali.  Kokku teavitas Tallink Grupp võimalikust koondamisest Eestis 400 meretöötajat kontserni tütarettevõttes Hansaliin OÜ ning Lätis 100 meretöötajat kontserni tütarettevõttes Tallink Latvija.

Lõplik koondatud töötajate arv selgub läbirääkimiste protsessi lõpuks, kuid on tõenäoliselt väiksem, kui osapooli teavitatud võimalik suurim kavatsus, märgib ettevõte.

Kollektiivse koondamise protsess algab sellest nädalast ning jõuab lõpule selle aasta varasügisel. Lisaks kollektiivsele koondamisele Tallink Grupi tütarettevõtetes Tallink Latvija ja Hansaliin OÜ (kontserni Eesti lipu all opereerivate laevade teenindav personal), on ettevõte juba alustanud väiksemas mahus koondamisprotsessi kontserni tütarettevõttes HT Laevateenindus (kontserni Eesti lipu all opereerivate laevade tehniline personal).

Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene lisas, et ettevõte on seni püüdnud pikaajaliselt välja renditud laevade meeskonnaliikmetele tööd pakkuda teistel ettevõtte laevadel ning kontserni muudes tütarettevõtetes, kuid Stari lahkumine maikuus Tallinna-Helsingi liinilt Iirimaale ning Isabelle uue rendilepingu algus selle aasta juulikuus tähendab, et kõrghooaja järel ei ole senises mahus võimalik kõigile palgalistele tööd enam pakkuda.

Töötukassa täpsustas ERR-ile, et Hansaliin OÜ esitas töötukassale esmase kollektiivse koondamise teate, mille kohaselt puudutab see 407 töötajat. Kokku on ettevõttes 1263 töötajat.

Teates märgib ettevõte koondamise põhjustena järgmist: COVID-19 pandeemia ning sõjategevuse pikaajaliste  ja jätkuvate mõjudega majandusele on AS Tallink Grupp vähendanud täiendavalt Läänemere liinidel opereeritavate laevade arvu ning sellest tulenevalt ei ole tööandjal lähitulevikus võimalik kauem samas mahus oma töötajatele (laevapere liikmetele) enam tööd anda või töökohta säilitada.

Töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kool lisas, et lõplik koondatavate arv võib väiksem olla. Näiteks koroonaajal teatas Hansaliin OÜ tuhande inimese koondamisest, lõpuks kaotas töö 745 inimest. Enamik neist võtsid end töötuna arvele, kuid praegu neid enam arvel pole, märkis Kool.

Err.ee

Vaata ka:

Horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on teie jaoks eriti oluline olla diplomaatiline ja

horoskoop armastus

3 sodiaagimärki tunnevad neljapäeval 11. aprillil tänulikkust oma armuõnne eest

1. Vähk (21. juuni – 22. juuli) Vähi jaoks on 11. aprill 2024 romantiline ja

error: Sisu on kaitstud!