Sunday , 26 September 2021
soomeminuaeg

KUUM: Soomes kaalutakse koroonapassi kasutuselevõttu ehitusobjektidel

Soome valitsus kaalub koroonapassi kasutuselevõttu ehitusobjektidel. Vastava ettepaneku on teinud keskkonnaministeerium, et kasutada koroonapassi ehitusobjektidele juurdepääsu kontrollimiseks.

Töö- ja majandusministeerium peab koroonapassi peamisteks kasutuskohtadeks sündmusi ja avalikke sündmusi, kuhu müüakse pileteid või mis on kutsetega, vahendab Uutissuomalainen.

Söögikohtades aga pole esialgu kavas koroonapassi kasutamist nõuda. Soomes on toitlustusettevõtete tegevus ka muud moodi reguleeritud. Samas võidakse söögikohtades koroonapassi nõuda, kui olukord halveneb.
Haridus- ja kultuuriministeerium näeb ette koroonapassi kasutamist kultuuri-, spordi- ja noorteüritustel, treeningsaalides, muuseumides ja raamatukogudes.

Transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumil on aga raske leida kohtu koroonapassi kasutamiseks, seda seoses põhiõiguste kaitsega. Igasugune transport on inimese põhiõigus pääseda ühest kohast teise.

Koroonapass tähendab ametlikku tõendit koroona vastu vaktsineerimise, läbi põetud koroonahaiguse või värske negatiivse koroonatesti kohta. Koroonapassi kasutamisega loodetakase leevendada piiranguid või vältida uusi, karmimaid piiranguid.

Ministeriöt: Koronapassi sopisi tapahtumiin, yleisötilaisuuksiin, liikunta- ja kulttuuritiloihin, harrastuksiin ja rakennustyömaille – ravintolat eivät kärjessä
Ministeriöt esittävät valmisteilla olevalle koronapassille useita mahdollisia käyttökohteita: tapahtumat, yleisötilaisuudet, liikuntapaikat ja eräät kulttuuritilat, harrastukset ja rakennustyömaat. Tilaa Keskisuomalainen digi vain 9,90 € / kk ja käytössäsi on verkon rajaton käyttöoikeus, päivän lehti -sovellus sekä uutissovellus mobiililaitteille. Voit myös vaihtoehtoisesti tilata määräaikaisen 24 h digitilauksen.

 

Allikas. Eestinne.fi

Jaga

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt Politsei palub abi inimestelt, kes täna …

vangla

Mees istus kolm aastat süütult vanglas ja sai 507 200 eurot hüvitist.

Äänekoskis toime pandud mõrv 2013. aastal muutis soome mehe Kai elu. Ta peeti mõneks päevaks …

Taliban

KOHUTAV: Taliban tõmbas nelja kurjategija laibad kraana otsa ja tagasi tulevad amputeerimised ja hukkamised avalikult.

Meeste rinnaesisel oli hoiatav silt, mis ütles, et teisi inimröövidega tegelejaid ootab sama saatus. Afganistani …

ilm

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C.

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C. Lääne-Eesti selge või vähese pilvisusega, Ida-Eestis …