Friday , 17 September 2021
soomeminuaeg

KUUM. Soome toitlustusettevõtjad kehtestasid omalt poolt sanktsioonid: ministreid ja ametnikke ei lasta sisse

Ametivõimude poolt seatud piirangutest tüdinenud Helsingi toitlustusettevõtjad kehtestasid vastusanktsioonid, kus ministreid ja ametivõimude esindajaid ei lasta sisse.

Kolm aastat kokteilibaari Chihuahua Julep pidanud Jami ja Minna andsid teada, et nn musta nimekirja on lisatud osa ministreid ja terviseametnikke, vahendab MTV.

Ministritest said kõige pikema sisenemiskeelu peaminister Sanna Marin ja pere- ja põhiteenuste minister Krista Kiuru. Põhjuseks on toodud nende avalikud sõnavõtud ja koroona ajal tehtud otsused. Krista Kiuru on ettevõtjate arvates ajanud toidukohtade-vastast poliitikat ja Marin on teda toetanud.
Lisaks on mustas nimekirjas haridusminister Li Andersson, kes ütles, et selleks, et koolid saaksid olla avatud, tuleb söögikohad sulgeda.

Ettevõtjad võrdlevad olukorda poliitikaga maailmas, kus Vene president Vladimir Putin teeb mingid ebameeldivaid otsused, Euroopa Liit kehtestab sanktsioonid ning Putin kehtestab vastusanktsioonid..

Terviseametnikest on nimekirjas terviseameti terviseohutuse osakonna juhataja Mika Salminen, sotsiaal- ja terviseministeeriumi osakonnajuhataja Taneli Puumalainen ning sotsiaal- ja terviseministeeriumi kantsler Kirsi Varhila.

Ministritele ja ametnikele on kehtestatud järgmised sisenemiskeelud:

Krista Kiuru, 12 aastat
Sanna Marin, 9 aastat
Taneli Puumalainen, 5 aastat
Mika Salminen, 3 aastat
Kirsi Varhila, 3 aastat
Li Andersson, 1 aasta

Jaga

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tartus puhkes täna ühes Annelinna korteris tulekahju, mis võttis kahe inimese elu.

Samal ajal, kui häirekeskus Kalda teel puhkenud tulekahju kohta teate sai, oli esimese korruse korter …

Anti Poolamets

KUUM: Politsei alustas kriminaalmenetlust riigikogu liikme Anti Poolametsa vastu

Täna hommikul alustati kriminaalemenetlus 3. septembril aset leidnud juhtumi osas, kus Rakveres Tallinna tänava hoones …

kohus

Kohtusse pöördumise riigilõiv tõuseb sada protsenti

Justiitsministeeriumis valminud eelnõu järgi tõstetaks kohtusse pöördumisega seotud riigilõivusid senisega võrreldes 40 kuni 100 protsenti …

Signe Riisalo 1

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Vaktsineerimisest keelduv inimene ei TOHI tööd teha.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ütles, et kuigi koroona vastu vaktsineerimine on vabatahtlik, ei peaks vaktsineerimisest keelduv …