Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
city g816161551 640

KUUM: Portugal kummutab väite, et käimas on vaktsineerimata inimeste pandeemia

Euroopa tervisevolinik Stella Kyriakides ütles, et praegu on käimas vaktsineerimata inimeste pandeemia. See tulenes USA presidendi Joe Bideni varasemast sarnasest ütlusest.

Portugali meditsiininõukogu president Miguel Guimarães aga kummutab selle väite. Guimarães ütles teleintervjuus, et meedikutele on vaja kohe anda kolmandaid doose ja väga suur osa nakatunutest on praegu täielikult vaktsineeritud, vahendab Portugal Resident.

Portugalis, kus vaktsineeritus on kõige kõrgem maailmas satub koroonaga raskes seisus haiglasse üha enam täielikult vaktsineeritud inimesi.

Guimarães rõhutas, et vaktsiinid toimivad vaid teatud aja. Vaktsiine tuleb anda uuesti ja uuesti, seetõttu on vajalik kolmanda doosiga ära vaktsineerida kõik meedikud.

Guimarães ütles, et praeguseks on aru saadud, et vaktsiini mõju kaob ajas kiiresti, seetõttu on vajalik inimeste vaktsineerimine kolmandate doosisega ja seda võimalikult kiiresti. Guimarães ütles, et vaktsiini mõju kaob 6-7 kuud pärast viimast doosi.

See tähendab, et meedikud, kes said oma doosid detsembris ja jaanuaris, võivad raskelt haigestuda. Guimarães hoiatas, et lisaks koroonale levib sel talvel gripp ning haiglasse satub krooniliste haigustega palju inimesi, kes on jäänud ravimata. Seetõttu tuleb eelolev talv meditsiinile väga raske.

Portugali raviasutused kaaluvad meedikute jõulu- ja uue aasta puhkuste tühistamist. Samas on töötajad juba praegu viimseni ära kurnatud.

Portugalis tõusis eile 3. novembril uute koroonaga nakatumiste tase üle tuhande, esimest korda viimaste kuude jooksul.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

F Politsei 2

PPA tunnustas 25 ja 30 aastat abipolitseinikuna tegutsenud vabatahtlikke

Laupäeval, 20. aprillil tunnustas Politsei- ja Piirivalveamet Tartus Eesti Rahva Muuseumis abipolitseinikke, kes panustanud vabatahtlikuna

error: Sisu on kaitstud!