Uudised

KUUM: Kaja Kallas – Koroonapass kaob 21 veebruar 2022

Oleme kogu covid-kriisi ajal püüdnud ühiskonda hoida võimalikult avatuna ja lapsed koolis. See on meil suures pildis õnnestunud. Võrreldes teiste riikidega on Eesti kontrollimeetmed olnud palju leebemad.
Teisipäeval otsustasime valitsuskabinetis, et kontrollimeetmed leevenevad järk-järgult ja alustame lastest ja noortest. Meetmete leevendamisel manitsevad ettevaatlikusele nii teadusnõukoda, Terviseamet kui ka arstid ja tervishoiutöötajad, kes viiruse leviku tõttu suure töökoorma all ägavad. Seetõttu saame siseriiklikult covid-tõendist loobuda, kui lähinädalatel koroonaviirusega haiglasse sattuvate inimeste hulk ei kasva.

Seega oleme koalitsioonipartneriga tänaseks kokku leppinud kolmes kontrollimeetmete leevendamise sammus:

➡️ Alates 7. veebruarist ei pea karantiini jääma koolis, lasteaias või huviringis covid-positiivsega lähikontaktis olnud lapsed ja õpilased, sõltumata sellest, kas nad on vaktsineeritud või vaktsineerimata.
➡️ Alates 14. veebruarist ei küsita alaealistelt enam covid-tõendit.
➡️ Kui 17. veebruari seisuga on eelneva 10 päeva jooksul haiglasse jõudnud keskmiselt alla 25 sümptomaatilise COVID-19 patsiendi päevas, lõpetame covid-tõendi nõude kõigile alates 21. veebruarist.
Meedikud panevad südamele, et vaktsineerimine ja tõhustusdoosi tegemine kaitseb raske haigestumise eest ning annab meile selle piirangutevabaduse, mida me kõik ihkame.
Jaga
Back to top button