Uudised

KUUM: Kaja Kallas, kella 23.00 piirang ja COVID-19 tõend võib kaduda juba uuel nädalal.

Peaminister Kaja Kallas kirjutas sotsiaalmeedias, et veel sel nädalal või järgmise nädala jooksul jõuab uute abivajajate arv keskmiselt alla 25 inimese päevas, mistõttu saab ilmselt loobuda covid-tõendist, vahendab BNS.

“See tähendab, et järgnevast päevast loobume Eestis covid-tõendi nõudest – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal,” kirjutas Kallas.

“Veel viimaste kehtivate kontrollimeetmete eesmärk on olnud tagada Eesti haiglate töö – et ravi saaksid nii rasked covidi-patsiendid kui ka kõik teised Eestimaa inimesed, kes vajavad plaanilist või erakorralist ravi. Haiglate töö tagamiseks oli vajalik, et sümptomaatilise covidiga ei jõuaks haiglasse rohkem kui 25 inimest päevas. Kui see number on väiksem, saame needki kontrollimeetmed lõpetada. Tipphetkel jõudis raske covidiga haiglatesse sel aastal 46 inimest päevas, mullu novembris 51, tänase seisuga keskmiselt 31,” kirjutas Kallas. “On lootust, et veel sel nädalal või järgmise nädala jooksul jõuab uute abivajajate arv keskmiselt alla 25 inimese päevas.”

“See tähendab, et sellele järgnevast päevast loobume Eestis covid-tõendi nõudest – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal,” kirjutas Kallas ja lisas, et kaotatakse meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.
Jääb vaid kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski.

Jaga
Back to top button