Tuesday , 28 September 2021
soome

KUUM: Helsingis kehtestati karmid piirangud, firmad kaebavad otsuse kohtusse

Helsingis ja Jyväskyläs kehtestati kohalike valitsusasutuste poolt karmid koroonapiirangud, kus alates 20. augustist tohib siseruumides koguneda kõige enam 25 inimest ja ja piiratud alaga välitingimustes 50 inimest. Lisaks soovitatakse hoida 2 meetrist vahet.

Soome turismi- ja toitlustusettevõtete liidul MaRa sai piirangutest villand ning liit kaebab piirangute kehtestamise kohtusse. MaRa hinnangul ületab piirangute tekitatud kahju olulisel määral saadava kasu, vahendab MTV.
MaRa nõuab valitsuselt viivitamatult uue hübriidstrateegia kasutuselevõttu ning piirangute kaotamist vastavalt nakkushaiguste seaduses sätestatule.

Eriti laidab MaRa Lõuna-Soome ning Lääne- ja Sise-Soome kohalike valitsusasutuste otsuseid, millega kehtestati kogunemispiirangud Helsingi piirkonnas ja Jyväskyläs ning 2-meetrise vahe hoidmise kohustus. MaRa hinnangul pole need otsused vältimatud ega ka õiglased.

MaRa kaebab otsused halduskohtusse ning MaRa esindab seejuures järgmisi ettevõtteid: Finlandia-talo Oy, Helsinki Congress Paasitorni, Helsingin tapahtumasäätiö sr, Suomen Messut Osuuskunta ja Jyväskylän Messut Oy.

Kohalike valitsusasutuste otsused muudavad nimetatud piirkondades ürituste korraldamise võimatuks või vähemalt majanduslikult mõttetuks. Ürituste korraldajad suudavad üritusi korraldada ohutult. Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonnas HUS oli eilse seisuga 30 koroonapatsienti, kellest intensiivis 7 patsienti. Jyväskylä haiglates on terve suve jooksul olnud ainult üksikuid koroonapatsiente ja intensiivis mitte ühtegi.

Soome valitsus muutis määrust, mis piirab koroonaepideemia tõttu toitlustusettevõtete tegevust. Kesk-Pohjanmaa, Põhja-Pohjanmaa ja Rovaniemi linn lähevad üke koroonaga nakatumiste arvu kiire kasvu faasi.

Määrus jõustub laupäeval, 14. augustil.
Toitlustusettevõtete piirangud Edela-Soome, Pirkanmaa ja Kymenlaakso maakondades, samuti Helsingi, Espoo, Vantaa ja Kauniaineni koroona ulatusliku leviku faasi piirkondades alates 14. augustist:

Toitlustusasutustes on lubatud alkoholi müüa kella 07-22 ja toitlustusasutused võivad olla avatud kella 05-23.

Söögikohtades, kus alkoholi müük on põhitegevus, on lubatud kasutada vaid poolt kliendikohtadest siseruumides ja uue piiranguna ka õues. Teistes söögikohtades on lubatud kasutada 75 protsenti kliendikohtadest vastavalt siseruumides ja väljas.

Kõigil toitlustusasutuse klientidel peab olema oma istekoht laua või samaväärse tasapinna ääres nii sees kui ka väljas.

Külastajad tuleb suunata oma istekohtadele siseruumides. Toitlustusasutus koostab ja esitab klientidele juhised selle kohta, kuidas liikuda ruumidesse sisenedes, sealt lahkudes, suitsetamisala, tualetti või pesuruumi külastades ning toitu ja jooke vastu võttes. Tantsimine ja karaokelaval esinemine pole lubatud.

Toitlustusettevõtete piirangud koroonaga nakatumiste arvu kiire kasvu faasis Satakunta, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Lõuna-Karjala, Põhja-Savo, Põhja-Karjala, Kesk-Soome, Lõuna-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Kesk-Pohjanmaa, Põhja-Pohjanmaa ja Kainuu maakonnas ning Rovaniemi linnas ning mujal Uusimaa maakonnas, välja arvatud Helsingi, Espoo, Vantaa alates 14. augustist:

Toitlustusasutustes on lubatud alkoholi müük kella 07-24 ja toitlustusasutused võivad olla avatud kella 05-01.

Söögikohtades, kus alkoholi müük on põhitegevus, kasutatakse poolt kliendikohtadest siseruumides. Teistes söögikohtades on lubatud kasutada 75 protsenti istekohtadest siseruumides.

Igal kliendil peaks ikkagi olema oma istekoht siseruumides laua või muu tasapinna ääres. Väliterrassidel pole istekohtade arv piiratud.

Toitlustusettevõtete piirangud Ahvenamaa, Lõuna-Savo ja Lapimaa maakondades, välja arvatud Rovaniemi linn alates 14. augustist:

Klientide arvule ega alkoholi müügi ja lahtioleku ajale ei ole eraldi piiranguid.

Seevastu Ahvenamaa maakonnas on toitlustusasutustes alkoholi müük lubatud ainult kella 07-24 ja toitlustusasutused võivad olla avatud kella 05-01.

Igal kliendil peaks ikkagi olema oma istekoht siseruumides laua või muul tasapinna ääres.
Üldised hügieeni- ja distantsi hoidmise kohustused kehtivad kõikides piirkondades.

Piirangute erandid jäävad samaks

Määruses sätestatud piirangud ei kehti asutuste sööklate ega klientide poolt kaasa ostetava toidu müügi kohta. Lahtiolekuaja piirangud ei kehti toitlustusasutustele, mis tegutsevad Soome ja välismaa vahel või välisriigis sõitvate veesõidukite või õhusõidukite pardal või tanklate juures.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

ilm

ILM. Teisipäev 28.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..13°C

Pilves, üksikute selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti …

eur500

KUUM: Mees leidis Tartus Kuperjanovi tänavalt suure summa sularaha ja viis politseisse.

Mõni päev tagasi leiti Tartus Kuperjanovi tänavalt suurem summa sularaha, mis ootab nüüd politseis oma …

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …