Pühapäev , 25 veebruar 2024
euro

KUUM: Euroopa Liit küsib liikmesriikidelt juurde 66 miljardit eurot, millest 50 miljardit läheb Ukraina abistamiseks

Pidevad kriisid on Brüsseli rahakotile pannud põõna ja edasiminekuks peaksid liikmesriigid panema ühisesse kassasse natuke raha juurde, teatas Euroopa Komisjon.

Alates seitsmeaastase eelarve vastuvõtmisest 2020. aastal on Euroopas üks kriis ajanud teist taga ja tipnenud viimaks Vene sõjaga Ukrainas. Selliseid olusid ei osanud eelarveläbirääkimiste ajal keegi ette aimata, mistõttu tuleks tuua eelarvesse raha juurde, rääkis pressikonverentsi andnud Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teisipäeval.

Ta lisas, et mõistab, et liikmesriikidel tuleb endil pärast koroona- ja energiakriisi avalikke vahendeid kokku tõmmata, aga sellegipoolest küsitakse neilt nüüd juurde 66 miljardit eurot. Võrdluseks, seitsmeaastane eelarve ise on pisut enam kui triljon eurot.

Lõviosa sellest on mõeldud Ukraina abistamiseks 50 miljardi eurose laenupaketina, millega Ukraina saaks katta oma jooksvaid kulusid ning valmistuda ülesehitustöödeks. Von der Leyen meenutas, et Ukrainale on praegusest eelarvest juba kõrvale pandud 30 miljardit eurot. Tema sõnul oleks selline finantsreserv järgmiseks neljaks aastaks vajalik selleks, et Ukrainal oleks teatav kindlus Euroopa partnerite suhtes (ja motivatsioon reformidega jätkamiseks) ning teised sponsorriigid samuti ei väsiks uusi abivahendeid otsimast.

Loe pikemalt Äripäevast: SIIT

Allikas. Äripäev

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!