EKRE aseesimees Henn Põlluaas Ă¼tles intervjuus ERR-ile, et soovib eelmise – EKRE Keskerakonna ja Isamaa – valitsuskoalitsiooni taastamist, sest see oli kõige töövõimelisem. Samas ei välistanud ta ka koalitsiooni Reformierakonnaga.
Keegi ei tea, kas koalitsioon on lõppenud või ei ole. Räägitakse erinevatest variantidest ja uutest koalitsioonidest. Kuidas teie praegust poliitilist olukorda iseloomustaksite?
Ma Ă¼tleks, et hullumeelne. Kui valitsuse juhtiv erakond keeldub toetamast Eesti lapsi ja ilusa alghariduse seaduseelnõu varjus pĂ¼Ă¼ab tegelikult Eesti lasteaiad muuta pooleldi venekeelseteks. Ja kui me vaatame kõike seda turbulentsi, mis selle Ă¼mber on tekkinud, siis sõna otseses mõttes asi on hullumeelne.
Kõiges on sĂ¼Ă¼di Reformierakond?
Väga suuresti, jah. Nad on ju läbi aegade olnud just sellised arrogantsed ja ilmeksimatud enda arust ja kõik teised erakonnad on alaväärsed, kaasa arvatud nende koalitsioonipartnerid, kellele nad on ju läbi aegade alati noa selga löönud. Eks me nĂ¼Ă¼d näe, kuidas tänane koalitsioon lõpetab, kes kellele noa selga lööb. Aga Kaja Kallas ju Ă¼tles kolmapäevases infotunnis selgelt välja, et seda koalitsiooni enam ei ole.
Kas EKRE on valmis uude koalitsiooni minema või eelistaks olla valimisteni opositsioonis?
Kui me vaatame neid probleeme, kus me oleme – Eestis on inflatsioon kolm korda suurem kui Euroopas ja sĂ¼gisel lähevad ju need probleemid veelgi suuremaks, meie inimeste toimetulek langeb drastiliselt veelgi, siis väga raske oleks sinna minna. Aga samas, kui mõelda, et seesama koalitsioon jätkub ja mitte midagi ei tehta selleks, et energiahindu alla tuua, et inflatsiooni pidurdada, meie inimeste heaolu tagada, siis mis meil Ă¼le jääb. Meis on nii palju riigimehelikkust, et meie eesmärk on ikkagi aidata justnimelt riiki ja rahvast ja Ă¼kskõik kui raske see on, me oleme selleks Ă¼lesandeks valmis.
Kas Keskerakonda on kergem Ă¼mber veenda kui Reformierakonda, kui variandina võtta, et mõlemaga võib koalitsiooni minna?
Kui me vaatame neid probleeme, kus me oleme – Eestis on inflatsioon kolm korda suurem kui Euroopas ja sĂ¼gisel lähevad ju need probleemid veelgi suuremaks, meie inimeste toimetulek langeb drastiliselt veelgi, siis väga raske oleks sinna minna. Aga samas, kui mõelda, et seesama koalitsioon jätkub ja mitte midagi ei tehta selleks, et energiahindu alla tuua, et inflatsiooni pidurdada, meie inimeste heaolu tagada, siis mis meil Ă¼le jääb. Meis on nii palju riigimehelikkust, et meie eesmärk on ikkagi aidata justnimelt riiki ja rahvast ja Ă¼kskõik kui raske see on, me oleme selleks Ă¼lesandeks valmis.
Loe edasi SIIT
Allikas,. Err.ee