Monday , 21 June 2021
New series euro 850x557 1

KUUM! Eesti toetab Ukraina humanitaarkriisi leevendamist miljoni euroga

Eesti toetab Ukraina humanitaarkriisi leevendamist miljoni euroga

Eesti eraldab tänavu Ukrainale humanitaarkriisi leevendamiseks kokku miljon eurot.

Aasta alguses toetas Eesti MTÜ-de vahendusel humanitaarabi andmist Ida-Ukrainas Donetski, Luhanski ja Zaporižžja oblastite kontaktjoone lähedastes asulates 311 000 euroga. MTÜ Eesti Pagulasabi projekti raames toetatakse Ida-Ukraina relvakonflikti tõttu kannatanud lapsi koolitarvete ja kooliks valmistumise toetustega, haavatavatesse gruppidesse kuuluvaid leibkondi talveks valmistumise toetuste ja kevadel põllumajandustoetustega ning rindelähedastes asulates elavaid vanureid vajalike hügieenitarvikutega.
MTÜ Mondo projekt parandab hariduse kättesaadavust kriisipiirkonna haridusasutustes ning viib digipädevuste programmi Ukraina haridustöötajateni. MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse projekti raames hangitakse 16 koolile ja õppeasutusele vajalikud õppe- ja isikukaitsevahendid.

„Humanitaarkriis Ida-Ukrainas vajab jätkuvalt rahvusvahelist tähelepanu ja toetust, et leevendada konfliktipiirkondades elavate inimeste kannatusi. Viimastel aastatel oleme ligi kolmandiku Eesti humanitaarabist suunanud Ukrainale ja jätkame ka tänavu riigi toetamist, et hädasolijaid aidata,” ütles välisminister Eva-Maria Liimets.
Lisaks aasta alguses antud toetusele eraldab Eesti veel 100 000 eurot Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele (ICRC), et koos kohalike Punase Risti seltsidega anda tervishoiualast abi kontaktjoone läheduses, kus sõjategevuse tagajärjed on kõige tuntavamad. Eesti toetab ka Ida-Ukrainas puhta joogivee taristu uuendamist ning aitab ICRC-l seista aktiivselt rahvusvahelise humanitaarõiguse järgimise eest.
175 000 eurot eraldame ÜRO pagulaste ülemvoliniku ametile, et osutada psühholoogilist ja sotsiaalabi sisepõgenikele ning esmast meditsiinilist abi pagulastele ja varjupaigataotlejatele. Konfliktipiirkonnas Luhanskis kontaktjoonel elavatele peredele jaotatakse abipakke peamiste majapidamistarvetega. Eesti toetus on abiks ka konflikti käigus kannatada saanud tsiviilmajapidamiste taastamisel.

175 000 euroga toetab Eesti ÜRO Lastefondi, mis juhib Ukrainas humanitaarabi tegevusi hariduse, vee ja sanitaarhügieeni vallas ning seisab ka abivajajate turvalisuse eest. ÜRO Rahvastikufondile eraldame 100 000 eurot soopõhise vägivalla leevendamiseks. Peamine sihtgrupp on naised ja tüdrukud, kellele pakutakse psühholoogilist abi ja tagatakse juurdepääs meditsiiniteenustele. Hädavajalik on see kontaktjoone lähedal asuvates piirkondades, kus arstiabi kättesaadavus on piiratud. Lisaks kasutatakse toetust selleks, et kaitsta naiste ja tüdrukute seksuaal- ja reproduktiivtervist humanitaarkriisi olukorras.

50 000 eurot toetust saab ÜRO Humanitaarasjade koordinatsioonibüroo usaldusrahastu Ukrainas. Doonorite panused kogutakse kokku ühte riigipõhisesse fondi, kust saavad kiireloomuliseks humanitaarabi osutamiseks abi taotleda juba kohalikud partnerid Ukrainas. Taoline abistamisviis vähendab abi killustatust ning suurendab kohaliku tasandi kaasatust ja omalust.

Lisaks humanitaarabiks mõeldud miljonile eurole eraldab Eesti tänavu Ukrainale ka 1,4 miljonit eurot kahepoolseks arengukoostööks.
Jaga

Vaata ka:

Loosaar Venno.IMG 1800 scaled

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata meelelahutaja ja lasteürituste juhi …

ekre

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama Harju maakohus otsustas, et Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) …

elamuste keskus ujula

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste …

aike

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest Elektrilevi talituspidevuse juhi Jüri Klaasseni sõnul pole kuumalaine elektrivõrgu …