Monday , 21 June 2021
laps

Kurb aga Tõsi: Depressioon murrab distantsõppel lapsi

Värske küsitlus näitab, et igal teisel 15–24-aastasel noorel esineb depressiooni sümptomeid. Probleem on jõudnud noorematenigi.

Tallinna eri koolide kuuendas klassis käivad kaksikud tüdrukud söövad antidepressante. Üks on sel aastal juba kaheksa nädalat olnud depressiooniga haiglas. „Natuke ta oli depressiivne juba enne, aga pärast jõuluvaheaega, kui kooli ei lubata, trenni ei saa, sõpru ei näe, on asjad päriselt käest läinud,” räägib tema ema, kes soovib jääda anonüümseks. „Distantsõpe võimendas.” Koolis on tüdruk käinud sel aastal ainult ühel või kahel päeval. Ka teisel kaksikul pole kooli eriti asja olnud, sest klass on olnud pidevalt karantiinis ja distantsõppel. Temalgi on distantsõppe ajal tekkinud depressioon. Üks kaksikutest vahetas kiusamise pärast kooli.


„Veel seisan püsti. Mitu korda olen olnud valmis psühholoogile helistama, aga siis tuleb jälle midagi vahele. Aga kui kuskilt veel mingi pauk tuleb, siis ei tea, kas jään enam püsti,” tunnistab murelik ema.

Marge Vaide, kelle tütar käib Tartu Hansa kooli viiendas klassis, räägib, et lapse tüdimus, närvilisus ja ükskõiksus järjest süvenevad. „Seda energiat ja uudishimu, mis lapses on, see olukord halvab,” ütleb ta. Vaide võrdleb, et kui tütar käib koolis kohal, siis läheb motivatsiooni leidmine libedalt. Kui peab istuma ekraani taga, siis on laps ema sõnul vingus ja tõre, ütleb halvasti. „Mida aeg edasi, seda hullemaks läheb,” tõdeb ta. „Kui distantsõppe jutt tuli, teatas ta, et läheb ikka kooli. Pidin ütlema, et keegi ei lase teda sisse.” Margel on suur mure: mis saab edasi? „See on juba teine aasta, kui osa materjali jääb tahes-tahtmata võtmata. Vundament jääb tohutult nõrgaks.”


„Viielisest lapsest on saanud nulliline laps, kes vihkab kooli ja õpetajaid,” kirjeldab Saaremaal elav Kristiina (nimi tema soovil muudetud) oma seitsmendas klassis käivat poega. „Igasugune motivatsioon on kadunud, maadleme depressiooniga ja nüüd on veel lisandunud hirm, et peab kooli tagasi minema.”

Loe edasi SIIT

Allikas. EPL

Jaga

Vaata ka:

Loosaar Venno.IMG 1800 scaled

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata

Ringkonnakohus jättis Venno Loosaare süüdimõistmise muutmata Tallinna ringkonnakohus jättis esmaspäeval muutmata meelelahutaja ja lasteürituste juhi …

ekre

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama

KOHUS: EKRE peab Indrek Tarandi ees vabandama Harju maakohus otsustas, et Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) …

elamuste keskus ujula

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse

Veekeskus kaebas valitsuse koroonapiirangute pärast kohtusse Tallinnas tegutsev veekeskus Elamus esitas halduskohtusse kaebuse valitsuse korralduste …

aike

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest

Elektrilevi hoiatab kuumalainele järgneva äikese eest Elektrilevi talituspidevuse juhi Jüri Klaasseni sõnul pole kuumalaine elektrivõrgu …