Erakorralised uudised
covid 19 gaedff3de9 640

Kümnes Tallinna koolis tegid õpilased täna kiirtesti

“Selge see, et sellises hulgas õpilaste testimine on iga kooli jaoks väljakutse,” ütles Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula. “Õpetajatel ei ole kogemust testide läbiviimiseks ja seal oli rohkem küsimusi kui vastuseid.”

Tallinna 21. Kooli 8.b oli täna koolis, sest klass on täisvaktsineeritud. Kiirtestimine toimus õpetaja juhendamisel ja õppevideo kaasabil.

8.b klassi õpilased Alo ja Mirko arvasid mõlemad, et natuke ebameeldiv on, aga saab hakkama. “Natuke ebamugav oli, aga mitte eriti,” arvas Alo. “Ausalt öeldes olen küll valmis kolm korda nädalas end testima, pole nii hull,” lausus Mirko.Kooli direktori Meelis Kondi sõnul sujus tänane testimine ka algklassides. Testimisest oli tänaseks keeldunud vaid üksikud.  “Võibolla kümmekond sellest tuhandest õpilasest, keda me täna testime,” nentis Kond.

Ka Südalinna kool alustas hommikul nii õpilaste kui õpetajate testimisega. “Võibolla oleks lihtne olnud ka keelduda, aga samas tasuks ikka läbi proovida, kuidas see reaalselt toimub,” lausus Tallinna Südalinna kooli direktor Veiko Rohunurm.

Testimisest keeldujate koguarv Südalinna koolis ei ole hetkel veel täpselt teada, sest osa vanemaid ei ole öelnud ei “ei” ega “jaa”.

“Meil on umbes 500 last, vastanud on 300 vanemat ja sellest keeldunuid on 30. Kakssada on selliseid, kes üldse pole vastanud, siis neid me ka ei testi,” kommenteeris

Tallinna Südalinna kooli õppealajuhataja I kooliastmes Kerttu Mölder-Jevdokimova.

58-st Tallinna koolist viis täna testimist läbi 10. Viiel koolil ei olnud aga tänaseks hommikuks teste üldse saabunudki. Enamus koole püüavad testimisega alustada järgnevatel päevadel. Koolide murekoht on aga see, et testimine võtab ära suurema osa tunni ajast. See ei ole aga ainus mure.Samuti on küsimus selles, kuivõrd mõttekas on testimist koolis üldse läbi viia, pigem võiks seda teha kodustes tingimustes.  “Tulevikus tasub seda mõelda, võibolla järgmise nädala kontekstis, aga praegu proovime siin, et asjad oleksid selged kõigile tegijatele,” lisas Kond.

Kümnest koolist kahe kooli puhul tuli täna hommikuse testimise tulemusena välja kokku kaks positiivset testitulemust.

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

15.06.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused. Surma sai üks inimene

Eile 14.06.2024 toimus 2 liiklusõnnetust, neist 1 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 11 alkoholi või narko tarvitamistunnustega

ingel

Ingli sõnum: Laupäev 15 juuni 2024

Täna toovad inglid sulle sõnumi, mis keskendub sisemise rahu ja tasakaalu leidmisele. Nad soovivad, et