Kultuuriminister viskas Ruuben Kaalepi (EKRE) Integratsiooni Sihtasutuse nõukogust välja

Kultuuriminister Piret Hartman (SDE) kutsus Integratsiooni Sihtasutuse nõukogust tagasi sinna äsja määratud riigikogu liikme Ruuben Kaalepi (EKRE), kuna ministri sõnul ei saa riigi asutatud nõukogudesse kuuluda riigikokku valitud poliitikud.

Hartman palub EKRE-l nimetada nõukogusse uus liige, kes ei kuulu parlamenti.

“On kirjutamata kokkulepe, et Integratsiooni Sihtasutuse nõukogus on esindatud kõik parlamendierakonnad ning nende esindajad määravad erakonnad ise. On oluline, et lõimumispoliitikat tehes ning sidusat ühiskonda ehitades on kaasatud erinevad maailmavaated, erinevaid ühiskonnagruppe esindavad erakonnad ka siis, kui kultuuriministri arvamus nendega ei ühti. Seda põhimõtet järgin ka tulevikus,” kirjutas Hartman sotsiaalmeedias.

Loe ka: Juudi kogukonda pahandab Ruuben Kaalepi nimetamine integratsiooni sihtasutuse nõukogusse

Kaalepi nimetamine nõukogusse pälvis tähelepanu, kui Eesti Juudi Kogukonna nõukogu avaldas pöördumises kultuuriministrile muret Kaalepi nõukogusse nimetamise pärast, põhjendades seda poliitiku antisemiitlike vaadetega.

Kaalep märkis omakorda, et kultuuriminister oli ka 5. jaanuaril teda nõukogu liikmeks kinnitades teadlik Kaalepi tööst parlamendiliikmena. “Võimude lahusus ei tulnud kusagil probleemiks, kuni ministrile kirjutas Eesti Juudi Kogukonna esindaja Alla Jakobson, kes nõudis minu eemaldamist nõukogust,” kirjutas Kaalep sotsiaalmeedias.

“Selleks, et saaksime sidusat ühiskonda ehitada, pean vajalikuks, et poliitikud oma seisukohti välja öeldes väldiksid kellegi solvamist, tagakiusamist ning viha õhutamist. See ei ole demokraatlikule riigile kohane. Erakonnad võiksid oma esindajaid valides seda silmas pidada,” ütles Hartman.

Integratsiooni sihtasutuse nõukogusse kuulub 13 inimest. Viimati kutsus kultuuriminister nõukogust tagasi Heidi Uustalu ja Andrus Tamme ning määras uuteks liikmeteks kolmeaastase tähtajaga Georg Männiku, Henri Kaselo ja Ruuben Kaalepi.

Eelmistel riigikogu valimistel Tartus EKRE nimekirja teisel positsioonil kandideerinud Ruuben Kaalep sel korral valimistel ei kandideeri.

Err.ee

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline

taiskuu horoskoop minuaeg.com

Horoskoop Karjäär ja töö: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Tänane päev toob sinu karjääri energiat ja motivatsiooni. Marsi