Wednesday , 19 June 2024
exitress

Kuidas tulla toime jõulustressiga?

Aasta kõige ilusama ja valgema püha lähenedes tunneb suur osa inimestest paraku suuremat stressi, seda mitte ainult kingituste tegemise ja piduliku pidusöögi valmistamise pärast, vaid ka aasta lõpule omaste tööülesannete tõttu. Need puudutavad aastalõpu aruandeid, tulemuste saavutamise tähtaegasid, kuid sageli ka erinevaid firmaüritusi, laste jõulukontserte, -pidusid jne. Traditsioonilistele stressiteguritele lisanduvad tänavu kasvavad kütte-, gaasi- ja elektriarved ning tõusvad kodulaenumaksed.

Aastalõputuhinas ei ole sageli võimalik kasutada selliseid stressi maandavaid vahendeid nagu hingamisharjutused, meditatsioon, kehalised tegevused, sauna- ja veeprotseduurid, massaaž jms. Enamasti nõuavad need rohkem aega ja ressursse, kui on võimalik kulutada, kui korraga tuleb täita mitut olulist ülesannet.

Üldjuhul pole aastalõpu- või jõulustress sedavõrd tõsine vaimne häire, et tuleks pöörduda perearsti või psühhiaatri juurde ja paluda välja kirjutada kangeid rahusteid või unerohtu. Liiatigi on meie esivanemad juba iidsetest aegadest teadnud palderjanijuure rahustavat toimest, millest lauldakse isegi Läti pärimuslauludes.

Apteekides on saadaval mitmeid stressi maandamiseks ja une kvaliteedi parandamiseks mõeldud toidulisandeid. Siiski tuleb meeles pidada, et toidulisandid ei sisalda raviaineid, pigem on neis vitamiine ja mineraalaineid. Toidulisanditele ei kehti ranged nõuded nende tõhususe ja ohutuse jälgimiseks ning nende efektiivsuse tõestamiseks ei ole läbi viidud kliinilisi uuringuid.

Apteekides on ka käsimüügiravimeid, mis vähendavad stressi ja tagavad hea une, kuid nende valik on väga piiratud.

exitress jpg

Kõige populaarsem käsimüügiravim stressi vastu Eesti turul on Exitress. Exitress sisaldab suures kontsentratsioonis palderjanijuurt, mis rahustab, parandab und ning unekvaliteeti ning on näidustatud alates 12. eluaastast.

Pea meeles – apteeki sisenedes küsi apteekrilt, kas antud toode on toidulisand või käsimüügiravim.

Vaata ka:

kert kingo

Kert Kingo visati Tartu vallavolikogu EKRE fraktsioonist välja

EKRE-sisest kodusõda süvendas hiljutine Tartu vallavolikogu EKRE fraktsiooni otsus, mis viis Helmete lemmiku, Kert Kingo,

Eduard Hvalovski

Politsei otsib 24-aastast Eduard Hvalovskit, kes hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest

Eduard Hvalovski on toime pannud mitmeid isikuvastaseid kuritegusid. Hetkel hoiab mees kõrvale kriminaalmenetlusest ning on