Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 10 12 at 13.34.47

Kuidas ravida põiepõletikku?

Põiepõletik esineb sageli nii lastel kui ka täiskasvanutel, eriti naistel. Meestel esineb põiepõletikku harva ja see on tavaliselt seotud mingi muu kuse-suguelundkonna haigusega.

Põletik tekib siis, kui haigust põhjustavad mikroobid liiguvad mööda kuseteid altpoolt ülespoole. Bakterid, mis seda põhjustavad, pärinevad üldjuhul inimese enda seedekulglast, sattudes anaalpiirkonna nahalt kusitile ja sealt edasi kuseteedesse. Enamasti on põletiku tekitajaks soolekepike Escherichia coli, aga ka muud bakterid (nt stafülokokk, enterokokk).

Millised on põiepõletiku sümptomid?

Valu alakõhus, urineerimistung ja kipitus ning põletustunne urineerimise ajal, seejuures on uriinihulgad väikesed. Uriin võib olla hägune, punaliblede olemasolul ka roosakas. Põletiku edasisel levimisel kuseteid pidi neeruvaagnasse ja neerukoesse lisandub tavaliselt kõrge palavik, kõhu- ja seljavalu, iiveldus.

Kuidas ravida põiepõletikku?

Oluline on rohke vedeliku tarbimine. Haigestumise ajal võiks vältida põit ärritavaid jooke nagu kohv ja alkohol, samuti vürtsikaid toite. Sümptomite leevendamiseks võib asetada alakõhule soojakoti või teha sooja istevanni.

 

 

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!