Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
matid pilt 1

Kuidas on õige – uksematt või porivaip?

Juba kolmandat aastat on toimetab Eestis ettevõte, mis müüb humoorika sisuga uksematte. Sama kaua on nad rinda pistnud lihtlabase murega – kas tegemist on tekstidega uksemattide või porivaipadega.

„See on nii naljakas, meie jaoks oli selge – hullud uksematid ehk naljakate sõnumitega uksematid on uksematid. Matid, mis käivad ukse ette. Sinna saab jalgu pühkida. Esimest korda mattidega väljas olles ja inimestega kohtudes saime aru, et oleme jumala puusse pannud. Eestlane ei ütle uksematt vaid porivaip.“

Ja see pole veel kõik. Heal lapsel mitu nime – porivaip, uksematt, jalamatt, koridorivaip, uksevaip, porimatt, esikuvaip, välisuksematt.. „Inimesed on harjunud ütlema väga veidraid asju, see pole isegi võrreldav sellega kas palitu või mantel, kas lumi hakkab kokku või pakib,“ naerab Mari-Leen, kes on sisutekste loonud hulludmatid.ee kontole juba aastaid. „Eks me siis üritame ise ka hoida pigem seda joont, et matt oleks ülekaalus, sest ikkagi hulludmatid, aga tihti kasutame ka teist sõnastust, et klient aru saaks.“

Samas mis puudutab äriklienti ja erinevaid firmasid ning nende soove saamaks oma logoga porimatti on enamasti päringutes kirjas „logoga porivaip“. „Kuid kui me juba vestlusesse asume ja kujundusega poole peale oleme ilmuvad järsku ikkagi välja sõnad logoga uksematt. Miks see nii on ja kuidas sellest virr-varris selgust luua, ma hetkel ei oska isegi välja mõelda,“ sõnab projektijuht Meelis.

Olgu kuidas on, olgu need siis porivaibad või uksematid, naljakaid sõnumeid jagub igale maitsele.

„Meie kõige populaarsemad vaibad läbi aastate, mille järele on nõudlust aastaringi on kolm: „Kui sul õlut pole, mine ära!“ „Uksekell ei tööta, karju till-toll“ ja „Käpad puhtaks“ – see viimane on nii universaalne, et sobib nii loomaomanikele kui väikeste lastega peredele,“ naerab Meelis.

E-pood: hulludmatid.ee

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Kaart – Surm. See päev toob endaga kaasa suuri

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Tänane päev toob esile sinu loova poole. Sinu ideed

error: Sisu on kaitstud!