Sisuturundus

Kuidas õitseb meelelahutus tööstus peale aastast pausi?

Kuidas õitseb meelelahutus tööstus peale aastast pausi?

Raske oli ette ennustada, mis saab perioodil, kui maailma peaks valdama globaalne epideemia. Kuid kui nüüdseks on poolteist aastat möödas, siis saab rahulikult tagasi vaadata perioodile, mis ei olnud nii lihtinimesele, äridele, ettevõtetele kui ka meelelahutustööstusele üldsegi kergete killast.

2020.aasta jaanuaris valdas maailma teadmatus, kui esimesed Covid juhtumid registreeriti Hiinas. Ei kulunud kaua aega, kui ülejäänud maailmariigid samuti neid samu juhtumeid said hakata välja kuulutama. Koheselt reageeriti olukorrale, ning suleti üldkasutatavad ärid ja asutused, teadmata mis saab saabuval suvel ning sellele järgneval sügisperioodil. Nakatumine siiski tõusis rekordilise kiirusega ning ka kõige lihtsamad meelelahutusega toimetavad ettevõtted pidi oma uksed sulgema ning üritused ära jätma.

Nutz online kasiino jätkas oma lehel https://nutz.ee siiski tööd ning online kasiino äri siiski suutis pinnal püsida nii 2020.aastal kui ka käesoleval aastal.

Kuidas siiski mõjutab aastane paus praegust meelelahutusäri?

Kontsertid

Muusikamaailma koorekiht ning indie-kategooria muusikud on leidnud endale muu sissetuleku allika ning fokuseerinud enim stuudiotes muusika loomisele. Varasematele tuuridele tuli kriips peale tõmmata juba 2020.aasta suve saabudes ning seostades nakatumiseohtu, ei kuulutatud need ka enamusjaost uuesti aktiivseks tolle aasta suvel. Suvetuurid ja maailmaringsed tuurid on muusikute suurimad sissetuleku allikad aasta jooksul kuid raskesti ei raputanud nende ära jätmine ka koorekihi lauljaid ja bände.

Siin on maailma kuulsad bändid ja lauljad kelle kontserid tuli 2020.aasta suvel tühistada:

 • Foo Fighters 2020 Van Tour
 • Marshmello
 • Lady Gaga – Chromatica Ball
 • Imagine Dragons
 • The Smashing Pumpinks
 • Motley Crue, Def Leppard, Poison ja Joan Jett
 • Rammstein
 • Josh Groban
 • Kiss jm

Selle aasta alguses, kui vaksineerimise alguse järel hakati piiranguid leevendama, said muusikud taas lavale, ning ilmunud on uut muusikat väga palju. Lisaks peeti nüüd ka Amsterdamis Eurovisioon ning muusika kogub taas hinge ja hoogu maailma vallutamiseks.

Filmitööstus

Lisaks sellele, et kino suleti, ei saadud ka filmida uusi filme, mille produktsioon oli planeeritud algama tolle suve alguses. Siiski võimaldati esimesel suvel teha autokinosid ning filmitööstus siiski oma pille kotti ei pakkinud. 

Covid puhangu järgsel ajal on linale ilmunud palju uusi filme, mille produktsioon oli kunagi peatunud või mingil põhjusel pooleli jäänud. Indie filmitööstuse kategoorias kogub enam hindu erinevate filmirežissööride vaimusünnitised, mis muul moel ei oleks vaatajateni jõudnud. 

Kinolinale nüüd jõudnud filmide järjekord on pikk ning piirangute leevendamisega seotud teemade ümber tiirleb palju kuulujutte. Kas tõesti võeti kasu epideemia puhkemisest, et kergitada filmitööstuse kättesaadavust ning sellega pettusega seotud reklaami tegemist ilmunud filmidele?

Filmid, mille esilinastus lükati edasi tänu epideemiale:

 • The Gentlemen
 • The Invisible Man
 • Jackass 4
 • Mission Impossible 7
 •  ja tuhandeid muid

Kuigi kinod olid suletud, oli enimkasutusel filmide järelvaatamise programmid nagu Netflix, Hulu jt.

Meelelahutustööstus puhkes taas õide juba 2020.aasta talvel, kui taas saadi hakata uusi lahendusi otsima meelelahutuse pakkumiseks. Onlines ülekantud kontsertid, filmide striimimine online platformidel, kasiinomelu jt kergitasid üles motivatsiooni, et üle elada pikk ja külm sügis/talv.

Nüüdseks on meelelahutustööstus peaaegu tagasi oma tavapärases rütmis ning erinevaid tegevusi leiab kõigile.

Jaga
Back to top button