Esmaspäev , 4 detsember 2023
onion 647525 1280

Kuidas lõigata sibulat nii, et pisarad voolama ei hakkaks? Nipid, mida inimesed on proovinud

Sibula lõikamisel tekkivad pisarad ja ärritus on tingitud sibulas sisalduvatest looduslikest kemikaalidest ja gaasidest. Siin on, kuidas see toimib:

  1. Sulfoksiidid: Sibulad sisaldavad sulfoksiideks nimetatavaid kemikaale. Need on looduslikud antioksüdandid, mis aitavad kaitsta sibulat kahjurite ja haiguste eest.
  2. Ensüümid ja alliin: Kui sibulat lõigatakse või tükeldatakse, reageerivad sibula rakud ja vabastavad ensüüme, mis muudavad sulfoksiidid alliiniks, mis omakorda muundub väävelhappeks.
  3. Väävelhape: Väävelhape on üks peamisi aineid, mis põhjustab sibula lõikamisel pisarate teket ja silmade ärritust. See hape hajub sibula lõikamisel õhku ja puutub kokku niiskusega teie silmades, moodustades väävelhappeauru. See aur ärritab silma limaskesta ja kutsub esile pisaravedeliku tootmise.

Miks sibul tekitab neid kemikaale ja gaase, pole täielikult selge, kuid teadlased usuvad, et see võib olla osa sibula looduslikust kaitsemehhanismist putukate ja haiguste vastu. Need kemikaalid aitavad sibulatel püsida kahjuritest eemal ja säilitada oma tervise.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Kaart: ErakTõlgendus: See on hea aeg sisemiseks peegelduseks ja

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 5 detsember 2023

Neitsi Teisipäev on hea päev oma tervise eest hoolitsemiseks. Võid teha trenni, süüa tervislikult või

error: Sisu on kaitstud!