sibul

Kuidas lõigata sibulat nii, et pisarad voolama ei hakkaks? Nipid, mida inimesed on proovinud

Sibula lõikamisel tekkivad pisarad ja ärritus on tingitud sibulas sisalduvatest looduslikest kemikaalidest ja gaasidest. Siin on, kuidas see toimib:

 1. Sulfoksiidid: Sibulad sisaldavad sulfoksiideks nimetatavaid kemikaale. Need on looduslikud antioksüdandid, mis aitavad kaitsta sibulat kahjurite ja haiguste eest.

 

 1. Ensüümid ja alliin: Kui sibulat lõigatakse või tükeldatakse, reageerivad sibula rakud ja vabastavad ensüüme, mis muudavad sulfoksiidid alliiniks, mis omakorda muundub väävelhappeks.

 

 1. Väävelhape: Väävelhape on üks peamisi aineid, mis põhjustab sibula lõikamisel pisarate teket ja silmade ärritust. See hape hajub sibula lõikamisel õhku ja puutub kokku niiskusega teie silmades, moodustades väävelhappeauru. See aur ärritab silma limaskesta ja kutsub esile pisaravedeliku tootmise.

Miks sibul tekitab neid kemikaale ja gaase, pole täielikult selge, kuid teadlased usuvad, et see võib olla osa sibula looduslikust kaitsemehhanismist putukate ja haiguste vastu. Need kemikaalid aitavad sibulatel püsida kahjuritest eemal ja säilitada oma tervise.

Sibula lõikamisel võivad tekkida pisarad ja ärritus, kuid selle vältimiseks võite kasutada mõningaid järgnevad mainitud nippe, mis aitavad vähendada sibula aurude ja ärritavate ainete mõju.

 1. Külm vesi: Enne sibula hakkimist leotage sibulat külmas vees umbes 10 minutit. See aitab vähendada sibula ärritavate ainete lenduvate osakeste eraldumist õhku.

 

 1. Terav nuga: Kasutage väga teravat nuga. Terav nuga teeb puhtama lõike ja vähendab sibula rakkude purunemist, mis võivad põhjustada suuremat pisarate teket.

 

 1. Lõika sibulat külmas vees: Proovige lõigata sibulat külmas vees või voolava vee all. See võib vähendada pisarate teket.

 

 1. Küünlavalgus: Mõned inimesed soovitavad asetada sibul lähedal põlev küünal. Väidetavalt põletab küünal ära sibula ärritavad ained.

 

 1. Kiire töö: Proovige kiiresti töötada ja vältida sibula lõikamiseks liiga palju aega kulutamist. Mida kiiremini saate töö tehtud, seda vähem aega on sibula lõhustamiseks ja pisarate tekitamiseks.

 

 1. Peakate ja kaitseprillid: Kui teil on probleeme sibulate hakkimisel, võite kanda peakatet ja kaitseprille, et kaitsta silmi sibula ärritavate ainete eest.

 

 1. Õhutamine: Veenduge, et köögis oleks hea ventilatsioon. See aitab sibula lõikamisel sibula lõhna ja ärritavate ainete kiiremat hajumist.

 

 1. Sibula koorimine: Eemaldage kõigepealt sibula välimine kuiv kiht, mis võib sisaldada palju sibula lõhna ja ärritavaid aineid. See võib aidata vähendada lõikamisel tekkivat reaktsiooni.

Vaata ka:

F Politsei 2

Põhja prefektuuri nädalavahetuse info – Peksti emasi ja naisi.

Tallinn Kehalised väärkohtlemised 17. mail teatati, et Lasnamäel Uuslinna tänava kortermajas lõi alkoholijoobes 49-aastane mees

53732784837 0bc5a37ec4 c

Välisministeeriumis tutvustati ettevõtjatele Jaapani turu võimalusi ja esitleti Eesti-Jaapani suhetele pühendatud raamatut

Täna, 20. mail tutvustati välisministeeriumis Eesti ettevõtjatele Jaapani turu võimalusi ja iseärasusi ning esitleti Ene