sotsiaalmeedia

Kuidas inimesi blokkida? Kuidas teada, kas mind on blokitud?

Kuidas inimesi blokkida? Kuidas teada, kas mind on blokitud?

On hetki, mil on vaja teine inimene kiiresti oma elust kaugele nahkerisse lükata. Enne, kui kedagi suhtlusest blokkima hakkad, tee kindlaks, kas ta saab sellest teada, kas ta saab vanu sõnumeid edasi lugeda või kas sina pääsed varasematele vestlustele ligi.

Võtame asja ette rakenduste kaupa:

1. Instagram

Kui instas kellelegi bloki lükkad, jäävad vanad vestlused mõlemale alles. Uusi sõnumeid üksteisele saata ei saa, kuni blokk pole maha võetud. Te kaote üksteise followeri-nimekirjadest, sa ei näe sisselogituna enam tema profiili ega leia otsingust tema kasutajanime. Kui väljalogituna (näiteks privaatses aknas) on ta profiil endiselt alles, oled ise bloki saanud (RIP). Blokkimise käigus kaovad igaveseks ka blokitud kasutaja saadetud laigid ja kommentaarid.



2. Snapchat

Kasutajat blokkides kaob tema jaoks vestluse ajalugu, kuid sulle jäävad vanad sõnumid alles. Blokitud kasutaja ei näe enam su lugusid ning ei saa sind otsida. Sa oled tema jaoks täielikult kadunud. Kui kedagi enam su sõbralistis pole ja otsinguga tema kontot enam üles ei leia, oled ise bloki saanud või on kasutaja oma konto kustutanud.

3. Whatsapp

Vanad sõnumid jäävad mõlemale poolele nähtavaks, kaasa arvatud pilt hetkest, mil sa keset Zoomi koosolekut kraanikausis toimetad. Kui oled ära blokitud, saad saata ka sõnumeid edasi, kuid teine pool neid kätte ei saa. Sinu poolt saadetud sõnumite kõrvale jääb üks linnuke. Sa ei näe staatusest, millal see, kes su ära blokkis, online on, samuti ei saa sa teha talle kõnesid. Nõnda on üsna raske aru saada, kas oled ära blokitud või on teine pool lihtsalt äpi kustutanud või pikalt offline.



4. Twitter

Siin on asi lihtne ja mõistatamist pole — Twitter ütleb otse välja, et oled blokitud. Vanad sõnumid jäävad mõlemale poolele loetavaks, uusi saata ei saa. Kõige normaalsem lähenemine siit nimekirjast.

5. Facebook

Kui oled Facebooki kasutaja ja tunned vajadust kedagi blokkida, siis selles vanuses on konfliktide lahendamiseks ka emotsionaalselt küpsemaid meetodeid. Kaugete sugulaste, kolleegide ja vanade klassikaaslastega peaks ikka oskama kontakti hoida.

6. TikTok

Blokkimisel ei näe teine kasutaja enam sinu profiili ega saa saata sõnumeid. Ta ei näe ka sinu kommentaare, mida teiste kasutajate videote alla jätnud oled. Kui bloki maha võtad, muutuvad need uuesti nähtavaks.



7. Rate.ee

Sisenedes teaduse nimel iidsesse keskkonda, lendavad koheselt peale kasutaja Belgradist, kelle kinnitusel suudlus on sillaks kahe südame vahel, teine Kuressaarest ning 33-aastane tegelane, kes kolis just Harjumaale. Kõik blokkimise kandidaadid. Sarnaselt Twitterile on asi selge ja läbipaistev: teade ütleb, et sind blokeeriti. Kui proovid veel blokeerijale kirjutada, siis “send” nupp ei tööta. Tema profiilile minnes ütleb Rate, et kasutaja pole sulle kättesaadav, ning juhatab su nukralt lehele “Sind blokeeriti”, kus sulle ilusti kätte näidatakse, kes sind blokeerinud on. Varem saadetud sõnumid jäävad alles.

Allikas.

Vaata ka:

53662191513 838f54826f c

Eesti avas Ugandas aukonsulaadi

Eesti avas sel nädalal Ugandas, Kampalas aukonsulaadi. Tegemist on kümnenda Eesti aukonsulaadiga Aafrikas. Eesti aukonsul

minuaeg.com uudised

ELAK arutab avalikul istungil tehisintellekti arendamise lihtsustamist väikeettevõtjatele

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon arutab täna algusega kell 14.30 avalikult Euroopa Liidu algatust, mille

error: Sisu on kaitstud!