silmminuaeg

Kuidas ennetada turseid silma all?

Tursed silmade all on väga levinud häda, millega on kokku puutunud pea iga teine inimene. Hea uudis on see, et suuremalt jaolt on tursete tekkimise põhjused täiesti kahjutud ja ei ole seotud mingi haigusega.

Esmapilgul tundubki, et tumedad ringid silmade all ei kujuta endast kuigi suurt probleemi – midagi ei valuta ja isegi ei sügele. Kuid elada sellise kosmeetilise defektiga on ebameeldiv. “Sinika” või “koti” peitmiseks kosmeetika abil läheb vaja täiesti erinevaid vahendeid, kuid füsioloogilisest aspektist ei ole mingit vahet, milline probleem teid kimbutab – tumedad ringid või tursed.

Silmaaluste tursete tekkimise põhjused

Üleväsimus. Peab tegema vahet üleväsimusel ja väsimusel. Kui esimene seisund on patoloogiline ja on seotud sellega, et inimene võtab enda peale rohkem, kui on võimeline tegema, siis teine seisund on täiesti tavaline ja isegi vajalik normaalse töövõime taastamiseks. Proovige mõistlikult jaotada koormust ja üleväsimus ei jäta enam jälgi teie näos.

Silmalihaste ülepinge. See tänapäeva inimese probleem on seotud arvutitehnoloogiate aktiivse tungimisega meie maailma. Mõned veedavad kuvarite ees 10-12 tundi päevas, ületades tunduvalt tervishoiuorganisatsioonide poolt soovitatavat normi. Silmad muidugi sellise koormuse eest “aitäh” ei ütle. Need hakkavad valutama, nägemine nõrgeneb, aga näole tekivad tursed ja sinikad.

Alkohol ja suitsetamine. Nii alkoholi kui tubaka tarbimise tagajärjel tekib periorbitaalse koe (silmamuna on eraldatud silmakoopast selle rasvkoe kihiga, mis täidab amortisaatori funktsioone) turse, põhjustades ebasoovitavaid kosmeetilisi probleeme. Veel 2008. aasta suvel tõestasid teadlased, et silmaaluste tursete tekkimine on põhjustatud just antud koe mahu suurenemisest. Kui kude on liiga palju, ei suuda silmakoopa vahesein enam rasva kinni hoida ja see “valgub” välja. Juba ammu on teada, et alkoholist ja suitsetamisest loobumine mõjub hästi mitte ainult tervisele, vaid ka nahale ja välimusele üldiselt.

Liiga palju vedelikku enne magamaminemist. Vältimaks probleeme tursetega silmade all ei tasu juua pärast kella 8 õhtul väga palju vedelikku. Asi on selles, et silmakoopa sees olev rasvkude absorbeerib vett. Eriti puudutab see inimesi, kellel on probleeme ülekaluga.

Liiga soolased toitud (soolakala, hoidised, pitsa, kartulikrõpsud). Sool seob vett organismis ning tekitab janu. Liigne vedelik organismis põhjustab silmaaluste tursete teket.

Liiga vähene uni. Kui inimene magab vähem kui 7-8 tundi päevas, peab ta olema valmis probleemideks näoga. Riskifaktoriteks on samuti ebamugav magamisasend, vale madrats (liiga pehme või liiga kõva), vale pea asend. Veel Ivan Pavlov väitis: “Tervise säilitamiseks peab 8 tundi töötama, 8 tundi puhkama ja 8 tundi magama”. Täna õnnestub vähestel sellisest režiimist kinni pidada. Ega asjatult unearstid väidavad, et nüüdisajal veedavad inimesed voodis poolteist tundi vähem kui 5-10 aastat tagasi.

Vereringehäired ja hapnikupuudus. Siin peame silmas mitte raskeid patoloogiaid, vaid probleeme, mille põhjuseks on vale pea asend magamise ajal ja ruumide ebapiisav õhutamine. Tuulutage sagedamini ruumi, kus viibite ning pöörake tähelepanu spetsiaalsetele ortopeedilistele patjadele ja madratsitele.

Pärilikkus. Kui silmaalused tursed hakkasid kimbutama teid juba lapse- või teismeeas, on võimalik, et olete pärinud probleemi isalt või emalt. Pärilik eelsoodumus koe suurenemiseks, mis peab tegelikult olema naha all praktilisel märkamatu, on üpris sagedane nähtus. Kahjuks on sellisel juhul kosmeetilist viga eriti raske korrigeerida ja midagi radikaalselt muuta saab ainult kirurgilisel sekkumisel.

Östrogeenide hulga suurenemine, mis tekib kõikidel naistel mõned päevad enne menstruatsiooni, põhjustab vee kinnipidamise kehas ja silmaaluste tursete tekkimise. Sellise probleemi tekkimist lapseootel naistel peetakse normiks.

Naha ealised muutused. Ajapikku suureneb periorbitaalne kude ja “vajub” alumise lau naha alla. Väliselt väljendub see püsivate “kottide” tekkimises silmade all, mis aja möödudes suurenevad. Lisaks tugevneb alumiste laugude pigmentatsioon, aga läbi naha hakkab kumama kapillaarivõrgustik, mis teeb ringid silmade all veel tumedamaks ja suurendab veelgi tursete efekti Kõik teavad, et vanematel inimestel kaotab nahk oma elastsuse.

Ultraviolettkiirgus. Solaariumi liiga sagedasest külastamisest või soojamaareisist tingitud UV-lainete üleküllus põhjustab samuti silmaaluseid turseid. Päikesekiirte mõjul suureneb vabade radikaalide aktiivsus, mis põhjustab silmalauste veresoonte laienemise ning tumedate ringide tekkimise silmade alla.

Tursed võivad osutada ka haigusele

Reeglina on silmaalused tursed ajutine probleem, mis kaob ise 1-2 päevaga, kuid mõnedel juhtudel osutab tursete tekkimine tõsistele probleemidele. Siin toome mõned haigused, mille sümptomiks võib olla turse silma all.

* Glomerulonefriit – neerupäsmakeste immuunpatoloogiline põletik

* Püelonefriit – neerupõletik

* Haimoriit – põskkoobaste põletik

* Etmoidiit – sõelluurakkude põletik

* Allergiline riniit

* Konjunktiviit

* Hõõtsik – kilpnäärme suurenemine

* Kilpnäärmekasvajad (healoomulised – adenoom, pahaloomulised – kartsinoom)

* Kopsu- või rinnavähk

Vaata ka:

freedom g51a1f3a69 640

Kas usklikud inimesed on õnnelikumad?

Paljud uurimused kinnitavad üksmeelselt: spirituaalsed ja usklikud inimesed muutuvad märksa harvem depressiivseks, nad ei kannata

kirst

Lapsed on hämmingus, kirstus oli võõras inimene kellele olid ema riided seljas.

Põhja-Carolina Surnukuur Palub Vabandust Ehmatava Segaduse Pärast: Õed Leidsid Kirstust Võõra Inimese Ühes Põhja-Carolina surnukuuris