Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
eur500

Loe, kui suurt sissetulekut läks vaja, et võtta teisest sambast 440 000 eurot välja?

Arvutuses võtsime aluseks, et II samba tootlus oli raha välja võtnud isikul 5,28% ehk pensionikeskuselt leitava viimase 15 aasta parimas fondis ja isik panustas iga kuu ligi 1140 eurot oma II sambasse. Sellest summast oleks sissemakseid kogunenud veidi alla 260 000 euro.

Seega pidi sel perioodil pidi isiku kuupalk olema ligi 19 000 eurot.

Antud arvutus põhineb eelkõige spekulatsioonidel, sest muutujaid, mis võivad lõpptulemust mõjutada on mitmeid. Võib ju ka olla, et isik on teatud hulgal pensioniosakuid pärinud mõnelt lahkunud pereliikmelt.

Pensionikeskuse juhatuse liige Kristi Sisa rääkis “Terevisioonis, et pärast tulumaksu maha arvamist kanti inimeste kontodele kokku üle ühe miljardi euro. Riik sai tulumaksuna 265 miljonit eurot.

“Kõige väiksem summa oli alla euro ja suurim summa üle 440 000 euro. Keskmine oli 7200 eurot.”

Sisa selgitas, et 98 protsenti maksetest olid Eesti sisesed maksed, mis liiguvad kiiresti ja laekusid inimeste arvetele kiiresti. Välismaksete puhul võib raha kontole jõudmine võtta veidi enam aega.

“Kui võtame aluseks tulumaksu eelse summa 1,3 miljardit, siis kõige enam maksti välja Swedbanki fondidest, üle 600 miljoni euro ehk 45 protsenti mahust. Järgnesid LHV ja SEB,” ütles Sisa.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!