Friday , 21 January 2022
eur g8ff142549 640

Kristen Michal: Maksame pensionäridele ja lastega peredele otse paarisajaeurose rahalise toetuse. Kaja Kallas´ele see ei sobi

Riigikogu liige ja Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal pakub kasvanud energiahindade leevenduseks pensionäridele ja lastega peredele otse paarisajaeurose rahalise toetuse maksmist.
“Kui teha igale pensionärile ühekordne, näiteks 200-eurone makse hinnatõusu leevenduseks, siis veidi üle 300 000 pensionäri puhul on see 60 miljonit. Lastega peresid on pealt 155 000, eeldades veidi suuremaid kulusid energiale, siis hinnaleevendus 300 eurot on 46,5 miljonit,” kirjutas Michal Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos.

Michal lisab, et kui keegi tahab seda populismiks nimetada, siis võib seda proovida.

“Kuid see, mistahes numbritega on kordades lihtsam, kui eeldada lähikuudel sujuvat paberimajandust iga taotlemise menetlemisel. Selle mehhanismi lihtsus küllap võiks olla ka koalitsiooni piire ületav,” märkis Michal. “Ning kriitilisel ajal oleks tugev sõnum ühtsusest ühiskonna kõige suuremas riskis olijatega ja lahendusest.”

Michal lisas, et mahult pole see ka kuidagi suurem kui tänane toetuste komplekt, kuid viisina palju lihtsam, selgem, kiirem ning asjaajamisel ka halba emotsiooni mitteloov.

Peaminister ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas nimetaks sooloks erakonnakaaslase Kristen Michali ettepanekut maksta kasvanud energiahindade leevenduseks pensionäridele ja lastega peredele otse kätte paarsada eurot.

“See on puhas soolo,” ütles Kallas “Vikerhommikus” vastuseks küsimusele, kas Michali ettepanek peegeldab Reformierakonna seisukohta või oli tema isiklik arvamus.
Kallas ütles ka, et ei imesta, kui varsti tuleb oma isikliku ettepanekuga välja ka Reformierakonna endine esimees Andrus Ansip.

“Jah, selles suhtes ma ütlen, et siin on võidukäik, kes rohkem silma paistavad. Kohe varsti tuleb Andrus Ansip ka oma ettepanekutega. See kõik oodatav,” sõnas Kallas.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

Toopakkumised ehitajatele toopakkumine ehitaja armeerija

Statistikaamet: Ehitushindade kasvu tõukas eelmisel aastal tagant ehitusmaterjalide hinnatõus

Ehitushindade kasvu tõukas eelmisel aastal tagant ehitusmaterjalide hinnatõus Statistikaameti andmetel tõusis ehitushinnaindeks 2021. aastal võrreldes …

Tanklaketid tõstsid diislikütuse hinda

Eesti suuremad autokütuste jaemüüjad on neljapäeva õhtust sel nädalal juba teist korda tõstnud diislikütuse hinda, …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

21.01 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused. Liikluses sai surma üks inimene

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 1 narko- ja 7 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 20.01.2022 kella …

toit

OLULINE: Toiduainete hinnatõus on väga suur tulemas.

Toidu hind on viimastel kuudel kauplustes märgatavalt kallinenud. Kaupmehed on aga sisseostetud kaupade kallinemist näinud …