Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
eur g8ff142549 640

Kristen Michal: Maksame pensionäridele ja lastega peredele otse paarisajaeurose rahalise toetuse. Kaja Kallas´ele see ei sobi

Riigikogu liige ja Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal pakub kasvanud energiahindade leevenduseks pensionäridele ja lastega peredele otse paarisajaeurose rahalise toetuse maksmist.
“Kui teha igale pensionärile ühekordne, näiteks 200-eurone makse hinnatõusu leevenduseks, siis veidi üle 300 000 pensionäri puhul on see 60 miljonit. Lastega peresid on pealt 155 000, eeldades veidi suuremaid kulusid energiale, siis hinnaleevendus 300 eurot on 46,5 miljonit,” kirjutas Michal Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos.

Michal lisab, et kui keegi tahab seda populismiks nimetada, siis võib seda proovida.

“Kuid see, mistahes numbritega on kordades lihtsam, kui eeldada lähikuudel sujuvat paberimajandust iga taotlemise menetlemisel. Selle mehhanismi lihtsus küllap võiks olla ka koalitsiooni piire ületav,” märkis Michal. “Ning kriitilisel ajal oleks tugev sõnum ühtsusest ühiskonna kõige suuremas riskis olijatega ja lahendusest.”

Michal lisas, et mahult pole see ka kuidagi suurem kui tänane toetuste komplekt, kuid viisina palju lihtsam, selgem, kiirem ning asjaajamisel ka halba emotsiooni mitteloov.

Peaminister ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas nimetaks sooloks erakonnakaaslase Kristen Michali ettepanekut maksta kasvanud energiahindade leevenduseks pensionäridele ja lastega peredele otse kätte paarsada eurot.

“See on puhas soolo,” ütles Kallas “Vikerhommikus” vastuseks küsimusele, kas Michali ettepanek peegeldab Reformierakonna seisukohta või oli tema isiklik arvamus.
Kallas ütles ka, et ei imesta, kui varsti tuleb oma isikliku ettepanekuga välja ka Reformierakonna endine esimees Andrus Ansip.

“Jah, selles suhtes ma ütlen, et siin on võidukäik, kes rohkem silma paistavad. Kohe varsti tuleb Andrus Ansip ka oma ettepanekutega. See kõik oodatav,” sõnas Kallas.

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

F Politsei 2

PPA tunnustas 25 ja 30 aastat abipolitseinikuna tegutsenud vabatahtlikke

Laupäeval, 20. aprillil tunnustas Politsei- ja Piirivalveamet Tartus Eesti Rahva Muuseumis abipolitseinikke, kes panustanud vabatahtlikuna

error: Sisu on kaitstud!