Uudised

Kreml tahab keelata Venemaal veel ka YouTube’i tegutsemise

Venemaa kohus kuulutas esmaspäeval Meta äärmuslikuks rühmituseks ning keelustas Facebooki ja Instagrami riigis. Kremliga on samuti riius Alphabet ja seetõttu võib varsti Venemaal tegevuse lõpetada ka videokeskkond Youtube.

Alphabet lõpetas hiljuti Venemaal oma reklaamiäri, kuid säilitas oma populaarsed tarbijateenused, nagu YouTube. Videokeskkonna tegevus häirib aga üha rohkem Kremlit. YouTube keelustas hiljuti ühe Venemaa kaitseministeeriumi kanali, teatas Bloomberg.

Kaitseministeerium nimetas Venemaa sissetungi kahes videos “vabastamise missiooniks”.

“Meie poliitika keelab hästi dokumenteeritud vägivaldsete sündmuste eitamist või selle vähendamist,” teatas Alphabet oma sisedokumendis.

Alphabet on viimaste nädalate jooksul astunud samme, et oma töötajad Venemaalt minema viia

Kreml piirab riigis üha rohkem sõnavabadust. Võimud karistavad kodanikke, kes lähevad vastuollu valitsuse narratiiviga. Võimud kujutavad USA sotsiaalmeediahiiglasi kui organisatsioone, mis ohustavad ühiskonda.

Veel pole märke, et Vene võimud keelustavad riigis ka Google’i otsingumootori. YouTube on venelaste seas samuti väga populaarne platvorm, seda kasutavad aktiivselt ka Kremli-meelsed propagandistid.
Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse modereerib Google aga üha rohkem Kremli-meelset meediat. YouTube teatas 11. märtsil, et eemaldas enam kui tuhat sissetungiga seotud kanalit. Väidetavalt rikkusid need kanalid firma eeskirju.

Venemaa võib YouTube’i keelata, teatas reedel ka riiklik uudisteagentuur RIA

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button