Uudised

Kreml nimetas absurdseks Venemaa süüdistamist gaasileketes

Kreml nimetas kolmapäeval “rumalaks ja absurdseks” järeldada, et Venemaa on seotud gaasilekkega Nord Streami torujuhtmetel Euroopasse, mida EL peab “tahtlikuks teoks”, vahendab BNS.

“Selliste narratiivide kuulutamine on üsna etteaimatav ning ka etteaimatavalt rumal ja absurdne,” ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele pärast seda, kui Ukraina nimetas lekkeid Moskva “terrorirünnakuks”.

Peskovi sõnul on lekked Moskva jaoks “üsna problemaatilised”.

Loe ka: Nord Streami torujuhtmetes gaasilekke taga on Venemaa

“Mõlemad harud olid gaasiga täidetud, pumpamiseks valmis ja see gaas on väga kallis. Nüüd haihtub see gaas õhku,” rääkis Peskov.

“Soovin kutsuda kõiki üles mõtlema enne avalduste tegemist, ootama ära uurimise tulemused,” lisas ta.

“See on olukord, mis nõuab dialoogi ja kõigi osapoolte kiiret suhtlust, et juhtunu välja selgitada. Seni oleme näinud sellise dialoogi täielikku puudumist,” ütles Peskov.

Läänemere torujuhtmetel Nord Stream 1 ja 2 toimus esmaspäeval kolm seletamatut gaasileket, millele eelnes kaks plahvatust.

Torujuhtmed on olnud viimastel kuude geopoliitiliste pingete keskmes, kuivõrd Venemaa on kärpinud arvatava vastulöögina Lääne sanktsioonidele gaasi tarnimist Euroopale.

Nord Stream 1 torujuhtmega paralleelselt ehitatud Nord Stream 2 eesmärk oli kahekordistada Venemaa gaasiimpordi võimsust Saksamaale.

Berliin aga blokeeris äsja valminud Nord Stream 2 mõni päev enne Moskva vägede saatmist Ukrainasse.

Jaga
Back to top button