Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Aleksei Navalnoil

korrumpeerunud vene kohus mõistis Vene opositsioonijuht Aleksei Navalnõi üheksaks aastaks vangi

Vene kohus määras omastamises ja kohtusse lugupidamatus suhtumises süüdi mõistetud opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõile üheksa-aastase vanglakaristuse, vahendab BNS.

45-aastasel Navalnõil tuleb kanda karistust range režiimiga karistuskoloonias, ütles kohtunik Margarita Kotova Vladimiri oblastis Pokrovi linnas asuvas paranduskoloonias.

Veel ei ole teada, kas üheksa aastat lisatakse kahele ja poolele aastale, mida Navalnõi juba kannab, või kattuvad karistusaastad.

Lisaks õigusemõistmise põlgamisele (Venemaa kriminaalseadustiku paragrahv 297 1. ja 2. osa) tunnistati Navalnõi süüdi neljas eriti suures pettuses (kriminaalseadustiku paragrahv 159 4. osa).

Seega jäi opositsionäär süüdi kõigis talle esitatud süüdistuspunktides, mida kohus arutas.

Navalnõi otsus kuulutati välja Vladimiri oblastis Pokrovi linnas asuvas paranduskoloonias N2, kus opositsionäär kannab kaheaastast vanglakaristust, mis talle mõistati varasema pettusesüüdistuse alusel.

Süüdistaja nõuab karistuse pikendamist 13 aastani

Teisipäeval peetud kohtuistungil süüdistati Navalnõid tema poliitilistele organisatsioonidele antud mitme miljoni dollari väärtuses toetuste varastamises isikliku kasu eesmärgil.

Eelmisel nädalal nõudis süüdistaja Navalnõi vanglakaristuse pikendamist 13 aastani ja tema paigutamist range režiimiga karistuskolooniasse.




Navalnõi ei ole süüd omaks võtnud.

Korruptsioonisüüdistuse eest on kõreim karistusmäär 10 aastat, kohtusse lugupidamatu suhtumise eest võib saada kuni kuus kuud.

Süüdistajad nõuavad Navalnõile ka 1,2 miljoni rubla (10 500 euro) suuruse rahatrahvi määramist.

Enne vangimõistmist oli Navalnõi Venemaa peamine opositsioonijuht ja tema meeskond avaldas regulaarselt uurimusi Vene eliidi jõukuse kohta, mis kogusid YouTube’is miljoneid vaatamisi.

President Vladimir Putini häälekaima kriitiku mürgitamine aastal 2020 ja vahistamine pärast naasmist taastusravilt Saksamaal pälvis ulatusliku rahvusvahelise hukkamõistu ja tõi kaasa ka lääneriikide sanktsioonid.

Vahistamise järel kuulutati Navalnõi poliitilised organisatsioonid “äärmuslikuks” ja keelustati. Paljud tema liitlased pagesid Venemaalt.

Tsensuur Venemaal süveneb




Kreml on suurendanud survet ka muule sõltumatule meediale ja vabaühendustele, millest paljud on kuulutatud välisagentideks või kohut kartes tegevuse lõpetanud.

Viimatine sulgemislaine järgnes uuele meediaseadusele, mis näeb ette kuni 15-aastast vanglakaristust “libauudiste” levitamise eest sõjalise operatsiooni kohta Ukrainas.

Tsensuur süvenes märtsis, mil hakati piirama venemaalaste ligipääsu Twitterile, Facebookile ja Instagramile ning blokeeriti mitme sõltumatu uudistekanali veebilehed.

Navalnõi on Vene sissetungi Ukrainasse Instagramis hukka mõistnud ja kutsunud oma toetajaid selle vastu meelt avaldama, ehkki sellega kaasneb kõrge trahvi või vahistamise oht.

Ühenduse OVD-Info andmetel on viimase kahe nädala jooksul Venemaal sõjavastastel meeleavaldustel kinni peetud üle 15 000 inimese.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!